Umieszczony przez 09:37 Duchowość monastyczna

Parlatorium, czyli tyniecka rozmównica #10

Zapraszamy na kolejną rozmowę z cyklu „Parlatorium czyli tyniecka rozmównica”. Gościem odcinka jest ojciec Leon Knabit OSB, najstarszy mnich tynieckiego opactwa. Ojciec Leon dzieli się wspomnieniami swoich świąt Bożego Narodzenia…

“Parlatorium czyli rozmównica” to pomieszczenie w klasztorze, przeznaczone do prowadzenia rozmów z gośćmi. W „naszej rozmównicy” doszło do zamiany ról, i to bracia benedyktyni są gośćmi, z którymi prowadzić będziemy rozmowy. Ich tematem będzie jednak nie klasztorna codzienność, a sytuacje lub historie wyjątkowe dla Wspólnoty.

Zapraszamy na kolejną rozmowę z cyklu „Parlatorium czyli tyniecka rozmównica”. Gościem odcinka jest ojciec Leon Knabit OSB, najstarszy mnich tynieckiego opactwa. Ojciec Leon dzieli się wspomnieniami swoich świąt Bożego Narodzenia, które od ponad sześćdziesięciu lat spędza w Tyńcu, ale też wspomina jedną z najtrudniejszych Wigilii swego życia, w roku 1943 po aresztowaniu Taty. Z wrodzonym sobie poczuciem humoru opowiada też o tym, jak to bracia musieli… uczyć się rozmawiać przy stole… Dlaczego tak?

Przeczytaj rozmowę z ojcem Leonem Knabitem OSB Życzę wszystkim, by radość Bożego Narodzenia przesłoniła wszystkie smutki. Rozmowę prowadził: Piotr Boruch


Tych, którzy chcą nas wesprzeć zapraszamy na stronę http://wsparcie.benedyktyni.com/ gdzie znajdują się informacje nie tylko o tym, jak to zrobić, ale też na co przeznaczamy zebrane dzięki waszej hojności i ofiarności środki.


Fot. Robert Krawczyk

(Visited 422 times, 1 visits today)


Jeśli zainteresował Cię nasz materiał, mamy dla Ciebie propozycję! Możesz otrzymywać raz w tygodniu, w sobotę o 19:00, e-mail z najnowszymi artykułami z portalu cspb.pl. Wystarczy, że zapiszesz się do naszych powiadomień poniżej...

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!

Zamknij