Umieszczony przez 14:39 Duchowość monastyczna

Co przygotowaliśmy na Wielki Post 2021?

W tym roku przygotowaliśmy dla słuchaczy rekolekcje, które udostępnimy na naszym kanale YouTube. Poniżej przesyłamy harmonogram rekolekcji, które tradycyjnie opublikujemy w formie audio, do słuchania.

W naszych rozkrzyczanych czasach rozdętego indywidualizmu trzeba przypomnieć sobie o wartościach najbardziej podstawowych. Trzeba na nowo odkryć, że nasze życie jest po coś, że posiada ono jakiś sens, który każdy z nas musi sam odkryć. Sens ten odsłania się w dialogu, jaki w głębi nas toczy się  z Bogiem. Niestety, najczęściej – wydaje się – uciekamy od tego dialogu w hałas, nieustannie szukając nowych atrakcji życia. I dzieje się tak czasem aż do końca, do momentu, gdy wszystko się kończy, gdy wszystko, co zdobyliśmy, zostaje nam zabrane i traci jakikolwiek sens. Nadzy, pozbawieni wszystkiego, co nie jest nami, stajemy przed Tym, który nas powołał do życia swoim słowem. Usłyszymy wówczas pytanie, przed którym nie będziemy mogli już uciec: „Gdzie jesteś?”. Czy jesteśmy przygotowani na to pytanie? Czy potrafimy prawdziwie na nie odpowiedzieć? / Włodzimierz Zatorski OSB

W tym roku przygotowaliśmy dla słuchaczy rekolekcje, które udostępnimy na naszym kanale YouTube. Poniżej przesyłamy harmonogram rekolekcji, które tradycyjnie opublikujemy w formie audio, do słuchania. Pod linkami znajdziecie zaplanowane premiery materiałów, które dostępne będą w danym dniu o 21:00 (każda środa jest wyłączona z publikacji rekolekcji, wtedy udostępniamy odcinki z serii „Wieczorynka z Ojcami Pustyni”). Każdy chętny może zapisać się do powiadomienia i w dniu publikacji otrzyma informację o zbliżającej się premierze.

18–20 lutego – rekolekcje audio Powrót do Ojca / Grzegorz Hawryłeczko OSB / konferencje wygłoszone dla sióstr sakramentek w Warszawie

22 lutego – 7 marca – rekolekcje audio Psałterz – podręcznik spotkania z Bogiem / Szymon Hiżycki OSB / Konferencje wygłoszone dla sióstr benedyktynek w Krzeszowie

8–12 marca – rekolekcje audio Milczeć, aby usłyszeć / Włodzimierz Zatorski OSB

14–21 marca – rekolekcje audio Ordo et pax / Włodzimierz Zatorski OSB

22–26 marca – rekolekcje audio Praca a duchowość / Włodzimierz Zatorski OSB

27–28 marca – rekolekcje audio Wiara w Zmartwychwstanie / Włodzimierz Zatorski OSB

Poza kanałem YouTube powyższe rekolekcje znajdziecie również na platformie SoundCloud. Oczywiście na bieżąco konferencje audio będziemy przesyłać wszystkim, którzy zapisali się do naszego codziennego newslettera.


Fot. Marcin Marecik

(Visited 7 321 times, 1 visits today)


Za pomocą newslettera chcemy się kontaktować, aby przesyłać teksty, nowości wydawnicze i ogłoszenia, które dotyczą naszego podwórka. Planujemy codzienną wysyłkę takiego newslettera.

Czytający i słuchający naszych materiałów, zarówno dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, jak i na kanale YouTube lub innych platformach podcastowych, mogą zastanawiać się w jaki sposób można nas wesprzeć… Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij