Umieszczony przez 14:39 Duchowość monastyczna

Co przygotowaliśmy na Wielki Post 2021?

W tym roku przygotowaliśmy dla słuchaczy rekolekcje, które udostępnimy na naszym kanale YouTube. Poniżej przesyłamy harmonogram rekolekcji, które tradycyjnie opublikujemy w formie audio, do słuchania.

W naszych rozkrzyczanych czasach rozdętego indywidualizmu trzeba przypomnieć sobie o wartościach najbardziej podstawowych. Trzeba na nowo odkryć, że nasze życie jest po coś, że posiada ono jakiś sens, który każdy z nas musi sam odkryć. Sens ten odsłania się w dialogu, jaki w głębi nas toczy się  z Bogiem. Niestety, najczęściej – wydaje się – uciekamy od tego dialogu w hałas, nieustannie szukając nowych atrakcji życia. I dzieje się tak czasem aż do końca, do momentu, gdy wszystko się kończy, gdy wszystko, co zdobyliśmy, zostaje nam zabrane i traci jakikolwiek sens. Nadzy, pozbawieni wszystkiego, co nie jest nami, stajemy przed Tym, który nas powołał do życia swoim słowem. Usłyszymy wówczas pytanie, przed którym nie będziemy mogli już uciec: „Gdzie jesteś?”. Czy jesteśmy przygotowani na to pytanie? Czy potrafimy prawdziwie na nie odpowiedzieć? / Włodzimierz Zatorski OSB

W tym roku przygotowaliśmy dla słuchaczy rekolekcje, które udostępnimy na naszym kanale YouTube. Poniżej przesyłamy harmonogram rekolekcji, które tradycyjnie opublikujemy w formie audio, do słuchania. Pod linkami znajdziecie zaplanowane premiery materiałów, które dostępne będą w danym dniu o 21:00 (każda środa jest wyłączona z publikacji rekolekcji, wtedy udostępniamy odcinki z serii „Wieczorynka z Ojcami Pustyni”). Każdy chętny może zapisać się do powiadomienia i w dniu publikacji otrzyma informację o zbliżającej się premierze.

22 lutego – 7 marca – rekolekcje audio Psałterz – podręcznik spotkania z Bogiem / Szymon Hiżycki OSB / Konferencje wygłoszone dla sióstr benedyktynek w Krzeszowie

8–12 marca – rekolekcje audio Milczeć, aby usłyszeć / Włodzimierz Zatorski OSB

14–21 marca – rekolekcje audio Ordo et pax / Włodzimierz Zatorski OSB

22–26 marca – rekolekcje audio Praca a duchowość / Włodzimierz Zatorski OSB

27–28 marca – rekolekcje audio Wiara w Zmartwychwstanie / Włodzimierz Zatorski OSB

Na bieżąco konferencje audio będziemy przesyłać wszystkim, którzy zapisali się do naszego newslettera.


Fot. Marcin Marecik

(Visited 7 355 times, 1 visits today)


Czy chciałbyś być na bieżąco z najnowszymi artykułami, nowościami wydawniczymi i informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia"? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij