Comiesięczne spotkania

W Opactwie Benedyktynów w Tyńcu każdego miesiąca (zawsze w niedzielę) odbywają się spotkania osób medytujących w tradycji chrześcijańskiej i zainteresowanych tą formą modlitwy. Każdy jest na nie zaproszony. Po Eucharystii zawsze odbywa się dwudziestominutowa medytacja. Po niej zazwyczaj jest konferencja wygłaszana przez zaproszoną osobę na temat związany z modlitwą medytacyjną lub jest okolicznościowe spotkanie.

Spotkania odbywają się w jedną z niedziel danego miesiąca.

Typowy program spotkania przedstawia się następująco:

16.00 – Msza św. z homilią
16.50 – Medytacja (20 minut)
17.20 – Konferencja w salce w domu gości

O terminie i programie spotkania w każdym miesiącu będziemy na bieżąco informować.

Najbliższe spotkanie będzie miało miejsce 5 grudnia o godz. 16:00. W kaplicy w opatówce Mszę św. odprawi o. opat Szymon Hiżycki, a po Medytacji Chrześcijańskiej udamy się do sali św. Scholastyki na spotkanie.

Będzie ono poświęcone wspomnieniu śp. ojców Jana Pawła Konobrodzkiego i Włodzimierza Zatorskiego.


Fot. Marcin Marecik

(Visited 28 times, 1 visits today)


Za pomocą newslettera chcemy się kontaktować, aby przesyłać teksty, nowości wydawnicze i ogłoszenia, które dotyczą naszego podwórka. Planujemy codzienną wysyłkę takiego newslettera.

Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z naszego portalu CSPB możesz skorzystać z propozycji zapisania się do systemu Feedburner, za pomocą którego, codziennie między godziną 20:00 a 23:00 otrzymasz e-maila z listą linków najnowszych wpisów, które ukazały się w danym dniu... Zapisz się do powiadomień

Funkcja komentowania jest wyłączona.

Zamknij