Comiesięczne spotkania

W Opactwie Benedyktynów w Tyńcu każdego miesiąca (zawsze w niedzielę) odbywają się spotkania osób medytujących w tradycji chrześcijańskiej i zainteresowanych tą formą modlitwy. Każdy jest na nie zaproszony. Po Eucharystii zawsze odbywa się dwudziestominutowa medytacja. Po niej zazwyczaj jest konferencja wygłaszana przez zaproszoną osobę na temat związany z modlitwą medytacyjną lub jest okolicznościowe spotkanie.

Spotkania odbywają się w jedną z niedziel danego miesiąca.

Typowy program spotkania przedstawia się następująco:

16.00 – Msza św. z homilią
16.50 – Medytacja (20 minut)
17.20 – Konferencja w salce w domu gości

O terminie i programie spotkania w każdym miesiącu będziemy na bieżąco informować.

Msza dla medytujących w tradycji chrześcijańskiej odbędzie się 20 listopada br. o godz. 16:00. Odprawi ją o. Brunon Koniecko OSB. Po Mszy medytacja w kościele, a następnie spotkanie w sali św. Benedykta, podczas którego będzie wspomnienie o zmarłych benedyktynach – o. Janie Pawle Konobrodzkim OSB i o. Włodzimierzu Zatorskim OSB oraz o innych zmarłych uczestnikach spotkań medytacyjnych.


Fot. Marcin Marecik

(Visited 202 times, 1 visits today)


Za pomocą newslettera chcemy się kontaktować, aby przesyłać teksty, nowości wydawnicze i ogłoszenia, które dotyczą naszego podwórka. Planujemy codzienną wysyłkę takiego newslettera.

Czytający i słuchający naszych materiałów, zarówno dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, jak i na kanale YouTube lub innych platformach podcastowych, mogą zastanawiać się w jaki sposób można nas wesprzeć… Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Funkcja komentowania jest wyłączona.

Zamknij