Umieszczony przez 10:27 Chorał gregoriański

Intensywny kurs chorału gregoriańskiego (on-line)

Kurs online jest uzupełniony o stacjonarne próby scholi dla początkujących, które będą miały miejsce przy kościele benedyktynek-sakramentek w Warszawie.

Intensywny kurs chorału gregoriańskiego (poziom podstawowy) obejmuje sześć spotkań online za pośrednictwem Skype w wybrane czwartki od 26 maja do 28 lipca (26 maja, 9 czerwca, 23 czerwca, 7 lipca, 14 lipca, 28 lipca 2022 r. godz. 18:30-20:30) oraz dwa spotkania stacjonarne w warszawskim klasztorze benedyktynek-sakramentek.

Prowadzi go dr Bogna Bohdanowicz – muzykolog, muzyk i fotograf. Współorganizatorka i wykładowca Szkoły Chorału Gregoriańskiego według metody Solesmes przy Komisji do spraw Liturgii i Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej.

Kurs podstawowy nastawiony jest na zdobycie umiejętności:

– samodzielnego odczytywania linii melodycznej śpiewu gregoriańskiego z notacji kwadratowej wraz z jej interpretacją rytmiczną oraz jej zaśpiewanie;

– orientacji w repertuarze gregoriańskim celem wyboru odpowiednich śpiewów na dany dzień liturgiczny.

W ramach kursu przewidziana jest indywidualna korekta przez prowadzącego minimum dwunastu samodzielnie wykonanych zadań korespondencyjnych, mająca na celu utrwalenie zdobytych umiejętności.

Kurs online jest uzupełniony o stacjonarne próby scholi dla początkujących, które będą miały miejsce przy kościele benedyktynek-sakramentek w Warszawie (18 VI i 16 VII, godz. 9:30-10:30). Prowadzi: s. Dominiką OSB ap.

Zapisy, koszt udziału, informacje szczegółowe: mniszki.osbap@gmail.com


Fot. Marcin Marecik

(Visited 212 times, 1 visits today)


Za pomocą newslettera chcemy się kontaktować, aby przesyłać teksty, nowości wydawnicze i ogłoszenia, które dotyczą naszego podwórka. Planujemy codzienną wysyłkę takiego newslettera.

Czytający i słuchający naszych materiałów, zarówno dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, jak i na kanale YouTube lub innych platformach podcastowych, mogą zastanawiać się w jaki sposób można nas wesprzeć… Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij