Umieszczony przez 13:00 Chorał gregoriański

Intensywny kurs chorału gregoriańskiego (on-line)

Kurs online jest uzupełniony o stacjonarne próby scholi dla początkujących, które będą miały miejsce przy kościele benedyktynek-sakramentek w Warszawie.

Intensywny kurs chorału gregoriańskiego (poziom podstawowy) obejmuje siedem spotkań online za pośrednictwem Skype w wybrane czwartki od 7 marca do 9 maja 2024 r. (7 marca, 14 marca, 21 marca, 4 kwietnia, 18 kwietnia, 25 kwietnia, 9 maja 2024 r. godz. 18:30–20:30) oraz spotkania stacjonarne w warszawskim klasztorze benedyktynek-sakramentek.

Prowadzi go dr Bogna Bohdanowicz – muzykolog, muzyk i fotograf. Współorganizatorka i wykładowca Szkoły Chorału Gregoriańskiego według metody Solesmes przy Komisji do spraw Liturgii i Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej.

Kurs podstawowy nastawiony jest na zdobycie umiejętności:

– samodzielnego odczytywania linii melodycznej śpiewu gregoriańskiego z notacji kwadratowej wraz z jej interpretacją rytmiczną oraz jej zaśpiewanie;

– orientacji w repertuarze gregoriańskim celem wyboru odpowiednich śpiewów na dany dzień liturgiczny.

W ramach kursu przewidziana jest indywidualna korekta przez prowadzącego minimum dwunastu samodzielnie wykonanych zadań korespondencyjnych, mająca na celu utrwalenie zdobytych umiejętności.

Kurs online jest uzupełniony o stacjonarne próby scholi dla początkujących, które będą miały miejsce przy kościele benedyktynek-sakramentek w Warszawie. Prowadzi: s. Dominika OSB ap.

Zapisy, koszt udziału, informacje szczegółowe: mniszki.osbap@gmail.com


Fot. Marcin Marecik

(Visited 2 142 times, 2 visits today)


Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij