Umieszczony przez 13:00 Chorał gregoriański

Intensywny kurs chorału gregoriańskiego (on-line)

Kurs online jest uzupełniony o stacjonarne próby scholi dla początkujących, które będą miały miejsce przy kościele benedyktynek-sakramentek w Warszawie.

Intensywny kurs chorału gregoriańskiego (poziom podstawowy) obejmuje siedem spotkań online za pośrednictwem Skype w wybrane czwartki od 5 października do 23 listopada 2023 r. (5 października, 12 października, 19 października, 26 października, 2 listopada, 9 listopada, 23 listopada 2023 r. godz. 18:30–20:30) oraz spotkania stacjonarne w warszawskim klasztorze benedyktynek-sakramentek.

Prowadzi go dr Bogna Bohdanowicz – muzykolog, muzyk i fotograf. Współorganizatorka i wykładowca Szkoły Chorału Gregoriańskiego według metody Solesmes przy Komisji do spraw Liturgii i Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej.

Kurs podstawowy nastawiony jest na zdobycie umiejętności:

– samodzielnego odczytywania linii melodycznej śpiewu gregoriańskiego z notacji kwadratowej wraz z jej interpretacją rytmiczną oraz jej zaśpiewanie;

– orientacji w repertuarze gregoriańskim celem wyboru odpowiednich śpiewów na dany dzień liturgiczny.

W ramach kursu przewidziana jest indywidualna korekta przez prowadzącego minimum dwunastu samodzielnie wykonanych zadań korespondencyjnych, mająca na celu utrwalenie zdobytych umiejętności.

Kurs online jest uzupełniony o stacjonarne próby scholi dla początkujących, które będą miały miejsce przy kościele benedyktynek-sakramentek w Warszawie. Prowadzi: s. Dominika OSB ap.

Zapisy, koszt udziału, informacje szczegółowe: mniszki.osbap@gmail.com


Fot. Marcin Marecik

(Visited 1 592 times, 1 visits today)


Jeżeli chcesz być na bieżąco z materiałami, które publikujemy i udostępniamy, proponujemy zapisanie się na codzienny newsletter.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij