Umieszczony przez 12:16 Blog Ojca Leona

Jakie jest przesłanie Boże na czas pandemii?

Powinniśmy być takimi, by ci zniechęceni, czy stojący z daleka musieli się zastanowić, co jest w tych ludziach, którzy żyją Chrystusem.

Witamy z radością wszystkich Tych, którzy dzisiaj wzięli udział w uroczystym wielbieniu Boga z Chrystusem Eucharystycznym w Jego świątyni. Ograniczenia związane z pandemią nie osłabiły wiernych duchownych i świeckich w poczuciu obowiązku wspólnego świętowania niedzieli, jak dotąd, a może nawet wzbudziły większą tęsknotę za Eucharystią, skoro tyle ludzi było jej pozbawionych.

Ale – jakie jest przesłanie Boże na czas pandemii? Takie, jakie głosił Jezus od początku swego nauczania: „Nawróćcie się!” I to nie byle jak, na chwilę, ale tak na „mur beton”, na stałe. Przez prawdziwszą nie dewocyjną modlitwę w domu i w kościele i przez postępowanie pełne uczciwości, prawdy rzeczywistej troski o potrzebującego człowieka. Powinniśmy być takimi, by ci zniechęceni, czy stojący z daleka musieli się zastanowić, co jest w tych ludziach, którzy żyją Chrystusem. Wtedy zaczną wracać. A jeśli znów zawiedziemy i zejdziemy do rutyny i bylejakości. Pan Bóg nie ustąpi. Ma jeszcze tyle wirusów i innych sposobów, by przekonać człowieka i to nieraz w sposób twardy, że nie warto dawać Bogu świeczki i diabłu ogarka. Duchu Święty, daj nam światło i siłę, byśmy już nigdy nie odstąpili…


Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Fot. Robert Krawczyk

(Visited 1 093 times, 1 visits today)


Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij