Umieszczony przez 15:07 Duchowość monastyczna

Modlitwa chrześcijańska

Dla wszystkich chętnych na naszym kanale YouTube w dniu 10 kwietnia 2021 r. o godz. 12:00 udostępnimy prawie 9-godzinny wykład ojca Włodzimierza Zatorskiego OSB na temat modlitwy chrześcijańskiej w oparciu o IV część Katechizmu Kościoła Katolickiego.

Modlitwa jest misterium, które trzeba odkryć, a nie czymś, co sami możemy robić według własnego pomysłu. Trzeba wpierw odkryć misterium Boga obecnego w naszym życiu, Boga, który nas zaprasza do udziału w Jego życiu. I wtedy dopiero może pojawić się autentyczna modlitwa, jako spotkanie dwóch pragnień. Bóg jest jej inicjatorem, a my odbiorcami i tymi, którzy dają się w modlitwę wciągnąć. Nikt z nas nie umie się modlić, bo modlitwa jest misterium samego Boga, a my jedynie jej uczestnikami / Włodzimierz Zatorski OSB

Dla wszystkich chętnych na naszym kanale YouTube w dniu 10 kwietnia 2021 r. o godz. 12:00 udostępnimy prawie 9-godzinny wykład ojca Włodzimierza Zatorskiego OSB na temat modlitwy chrześcijańskiej w oparciu o IV część Katechizmu Kościoła Katolickiego. Podobnie jak to było w przypadku konferencji Słuchaj, synu, nauk mistrza… Duchowość monastyczna dla każdego, wykład ojca Włodzimierza w playerze YouTube zostanie podzielony na poszczególne fragmenty z Katechizmu Kościoła Katolickiego, lista konferencji jest dostępna w opisie materiału na YT.

Konferencje również będą dostępne na platformie podcastowej i SoundCloud.

Włodzimierz Zatorski OSB – urodził się w Czechowicach-Dziedzicach. Do klasztoru wstąpił w roku 1980 po ukończeniu fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pierwsze śluby złożył w 1981 r., święcenia kapłańskie przyjął w 1987 r. Założyciel i do roku 2007 dyrektor wydawnictwa Tyniec. W latach 2005–2009 przeor klasztoru, od roku 2002 prefekt oblatów świeckich przy opactwie. Autor książek o tematyce duchowej, między innymi: “Przebaczenie”, “Otworzyć serce”, “Dar sumienia”, “Milczeć, aby usłyszeć”, “Droga człowieka”, “Osiem duchów zła”, “Po owocach poznacie”. Od kwietnia 2009 do kwietnia 2010 przebywał w pustelni na Mazurach oraz w klasztorze benedyktyńskim Dormitio w Jerozolimie. Od 2010 do 2013 był mistrzem nowicjatu w Tyńcu. W latach 2013-2015 podprzeor. Pełnił funkcję asystenta Fundacji Opcja Benedykta. Zmarł 28 grudnia 2020 r.


Fot. Robert Krawczyk

(Visited 420 times, 2 visits today)


Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z naszego portalu CSPB możesz skorzystać z propozycji zapisania się do systemu Feedburner, za pomocą którego, codziennie między godziną 20:00 a 23:00 otrzymasz e-maila z listą linków najnowszych wpisów, które ukazały się w danym dniu... Zapisz się do powiadomień
Zamknij