Umieszczony przez 12:46 Duchowość monastyczna

Parlatorium, czyli tyniecka rozmównica #11

Zapraszamy na kolejną rozmowę z cyklu „Parlatorium czyli tyniecka rozmównica”. Gościem odcinka jest Matka Klara Świderska OSB, Ksieni klasztoru sióstr benedyktynek w Żytomierzu na Ukrainie.

„Parlatorium czyli rozmównica” to pomieszczenie w klasztorze, przeznaczone do prowadzenia rozmów z gośćmi. W „naszej rozmównicy” doszło do zamiany ról, i to bracia benedyktyni są gośćmi, z którymi prowadzić będziemy rozmowy. Ich tematem będzie jednak nie klasztorna codzienność, a sytuacje lub historie wyjątkowe dla Wspólnoty. Wyjątkowe jest też miejsce tego spotkania, tym razem naszą rozmównicą jest klasztor w Solonce koło Lwowa.

Zapraszamy na kolejną rozmowę z cyklu „Parlatorium czyli tyniecka rozmównica”. Gościem odcinka jest Matka Klara Świderska OSB, Ksieni klasztoru sióstr benedyktynek w Żytomierzu na Ukrainie. O doświadczeniu bycia uchodźcą, okrucieństwie wojny a także życiu chrześcijańską nadzieją i miłości do nieprzyjaciół rozmawiamy z Matką Klarą.

Rozmowę prowadził: Piotr Boruch


W klasztorze we Lwowie przebywa obecnie ponad 120 uchodźców. Gdyby ktoś chciał wesprzeć finansowo braci i siostry, którzy tam starają się zapewnić im podstawową opiekę to jest taka możliwość. Podajemy potrzebne dane:

Opactwo Benedyktynów
Mickiewicza 6
64-010 Lubiń
Nr konta bankowego:
54 1600 1462 1842 0189 1000 0003
Dla przelewów z zagranicy:
IBAN: PL54 1600 1462 1842 0189 1000 0003
BIC: PPABPLPK
Tytułem: Fundacja Lwów – wsparcie na życie i przyjmowanie uchodźców


Fot. Borys Kotowski OSB

(Visited 1 217 times, 1 visits today)


Jeśli zainteresował Cię nasz materiał, mamy dla Ciebie propozycję! Możesz otrzymywać raz w tygodniu, w sobotę o 19:00, e-mail z najnowszymi artykułami z portalu cspb.pl. Wystarczy, że zapiszesz się do naszych powiadomień poniżej...

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!

Zamknij