Umieszczony przez 12:46 Duchowość monastyczna

Parlatorium, czyli tyniecka rozmównica #11

Zapraszamy na kolejną rozmowę z cyklu „Parlatorium czyli tyniecka rozmównica”. Gościem odcinka jest Matka Klara Świderska OSB, Ksieni klasztoru sióstr benedyktynek w Żytomierzu na Ukrainie.

„Parlatorium czyli rozmównica” to pomieszczenie w klasztorze, przeznaczone do prowadzenia rozmów z gośćmi. W „naszej rozmównicy” doszło do zamiany ról, i to bracia benedyktyni są gośćmi, z którymi prowadzić będziemy rozmowy. Ich tematem będzie jednak nie klasztorna codzienność, a sytuacje lub historie wyjątkowe dla Wspólnoty. Wyjątkowe jest też miejsce tego spotkania, tym razem naszą rozmównicą jest klasztor w Solonce koło Lwowa.

Zapraszamy na kolejną rozmowę z cyklu „Parlatorium czyli tyniecka rozmównica”. Gościem odcinka jest Matka Klara Świderska OSB, Ksieni klasztoru sióstr benedyktynek w Żytomierzu na Ukrainie. O doświadczeniu bycia uchodźcą, okrucieństwie wojny a także życiu chrześcijańską nadzieją i miłości do nieprzyjaciół rozmawiamy z Matką Klarą.

Rozmowę prowadził: Piotr Boruch


W klasztorze we Lwowie przebywa obecnie ponad 120 uchodźców. Gdyby ktoś chciał wesprzeć finansowo braci i siostry, którzy tam starają się zapewnić im podstawową opiekę to jest taka możliwość. Podajemy potrzebne dane:

Opactwo Benedyktynów
Mickiewicza 6
64-010 Lubiń
Nr konta bankowego:
54 1600 1462 1842 0189 1000 0003
Dla przelewów z zagranicy:
IBAN: PL54 1600 1462 1842 0189 1000 0003
BIC: PPABPLPK
Tytułem: Fundacja Lwów – wsparcie na życie i przyjmowanie uchodźców


Fot. Borys Kotowski OSB

(Visited 1 098 times, 1 visits today)


Za pomocą newslettera chcemy się kontaktować, aby przesyłać teksty, nowości wydawnicze i ogłoszenia, które dotyczą naszego podwórka. Planujemy codzienną wysyłkę takiego newslettera.

Czytający i słuchający naszych materiałów, zarówno dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, jak i na kanale YouTube lub innych platformach podcastowych, mogą zastanawiać się w jaki sposób można nas wesprzeć… Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij