Zastanawiamy się nad tym, jaki on będzie ten Nowy Rok 2021… Absolutnie nie wiadomo. Czy przypuszczaliśmy rok temu, co nam przyniesie rok 2020? Ot gdzieś tam słyszeliśmy i czytali wiadomości, że w Chinach grasuje jakiś nowy wirus. No i od marca zaczęło się u nas. I tak trwa do dzisiaj i nie ma wcale nadziei, że zmieni się dużo na lepsze w roku, który rozpoczynamy. Nie wiemy, jakie będą skutki szczepień. Wirus jest nieobliczalny i może tak się zmienić, że nie będzie reagował na obecną szczepionkę. Oby tak nie było! A jak my przeżyliśmy ten rok? Owocem pandemii ma być nawrócenie, co przypomina Matka Boska w Medjugorje. Wielu katolików przeżyło bardzo głęboko niemożność uczestnictwa we Mszy i sakramentach. Gdy tylko trochę poluzowano, z radością wrócili do kościoła. Ale wielu odetchnęło z ulgą. A to się nie musi. I nie idą, chociaż już mogą. Księża proboszczowie opowiadają, że w wielu kościołach wierni nie wypełniają nawet miejsc, na które pozwalają obecne ograniczenia. Mówiąc z odrobiną humoru, Pan Bóg, który wszystkich kocha, myśli, co by tu jeszcze zrobić, żeby i oni się nawrócili?
W Nowym Roku zamiast myśleć o tym, jaki on będzie, pomyślmy, jakimi my będziemy. Czegośmy się nauczyli z tej pandemii. Czego będziemy się trzymali także w tym roku, a co trzeba będzie zmienić. Bądźmy pełni nadziei.
Święty nasz Papież napisał:
Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.
Pamiętajmy: nigdy nie jest za późno i powtarzajmy to tym, którzy wątpią i tracą ducha. Do siego Roku!
Fragment książki Przestań narzekać, zacznij żyć. Część 4
Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Za pomocą newslettera chcemy się kontaktować, aby przesyłać teksty, nowości wydawnicze i ogłoszenia, które dotyczą naszego podwórka. Planujemy codzienną wysyłkę takiego newslettera.
Czytający i słuchający naszych materiałów, zarówno dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, jak i na kanale YouTube lub innych platformach podcastowych, mogą zastanawiać się w jaki sposób można nas wesprzeć… Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.
To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!