Umieszczony przez 09:09 Blog Ojca Leona

Czy sumienie pozwoli nam pozostawać w domu wiedząc, że tam w kościele czeka na nas Jezus?

W tym roku zwracamy szczególną uwagę na konieczność nawrócenia i zawierzenia Ewangelii. Musimy jeszcze bardziej zbliżyć się do Jezusa, który nas kocha.

Jak tylko sięgnę pamięcią, ewangelia niedzieli przed Środą Popielcową, zwanej Niedzielą Zapustną, opowiadała o przywróceniu wzroku niewidomemu. Niedziela ta była też zawsze dniem, w którym rozpoczynało się „Czterdziestogodzinne nabożeństwo” – czas adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszej tynieckiej parafii od lat jest tak samo. Wynagradzamy w tym czasie za karnawałowe szaleństwa, a zwłaszcza za te, które się dzieją w czasie „ostatków”.

W tym roku zwracamy szczególną uwagę na konieczność nawrócenia i zawierzenia Ewangelii. Musimy jeszcze bardziej zbliżyć się do Jezusa, który nas kocha. Uwierzmy w to! Znakiem Jego miłości jest śmierć na krzyżu, ale ten znak pogłębia się jeszcze w Eucharystii. Pomyślmy: nieskończony Bóg staje się człowiekiem, pyłkiem we wszechświecie. Ale to jeszcze mało, bo staje się rzeczą, Chlebem, który można spożywać ze czcią, a można lekceważyć i znieważać.

Przez wiele godzin Jezus będzie wystawiony do adoracji. Czy w duchu wiary pójdę do kościoła? W duchu wiary ujrzę i uznam w monstrancji mojego Zbawiciela? Spraw, Panie, byśmy przejrzeli! Czy sumienie pozwoli nam pozostawać w domu wiedząc, że tam w kościele czeka na nas Jezus? Że Mu na nas zależy? Że chce pomóc?


Fragment publikacji Przestań narzekać, zacznij żyć. Część 2


Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Fot. Andrzej Trzeciak, Baltimore

(Visited 1 574 times, 1 visits today)


Za pomocą newslettera chcemy się kontaktować, aby przesyłać teksty, nowości wydawnicze i ogłoszenia, które dotyczą naszego podwórka. Planujemy codzienną wysyłkę takiego newslettera.

Czytający i słuchający naszych materiałów, zarówno dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, jak i na kanale YouTube lub innych platformach podcastowych, mogą zastanawiać się w jaki sposób można nas wesprzeć… Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij