Umieszczony przez 10:52 Blog Ojca Leona

Dzisiaj wielu ludzi straciło smak prawdziwej miłości i nawet za nią nie tęskni

Dlatego nie wolno ustawać w przypominaniu, że dobry katolik ma pobudzać przykładem swoje obojętne otoczenie, by zastanowiło się nad sensem życia i nad potrzebą prawdziwej miłości, której źródłem jest tylko Bóg.

Człowiek kochający gorąco i szczerze Chrystusa, nie może wprost zrozumieć tego, jak można nie kochać Kogoś, kto do końca nas umiłował. I stara się przynajmniej modlitwą sprawić, by taki niewierzący znalazł jedynie słuszną drogę dla swego życia. Dzisiaj wielu ludzi straciło smak prawdziwej miłości i nawet za nią nie tęskni. Dlatego nie wolno ustawać w przypominaniu, że dobry katolik ma pobudzać przykładem swoje obojętne otoczenie, by zastanowiło się nad sensem życia i nad potrzebą prawdziwej miłości, której źródłem jest tylko Bóg.

Chrystus nakazał czynić uczniów nie tylko spośród najbliższych, ale ze wszystkich narodów. I dlatego, począwszy od apostołów, tysiące kapłanów, zakonnic i ludzi świeckich szło na cały świat, do wszystkich narodów, aby im mówić o miłości Chrystusa.

Samych Polaków i Polek jest w tej chwili na misjach 2065. Oczywiście, nie możemy wyjechać z Dobrą Nowiną poza granice kraju, ale możemy wspierać misje na miejscu. Przede wszystkim modlitwą, ale i datkami materialnymi, jeśli będziemy o nie poproszeni. Każdego roku organizowane są Tygodnie Misyjne, uwrażliwiające nas na potrzeby misji. Ale modlić się w intencji misjonarzy możemy zawsze. Patronką misji jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus, która, choć nie opuściła na krok swego zamkniętego klasztoru karmelitańskiego, całe życie zakonne z modlitwami i umartwieniami poświęciła w intencji misji.

Wzywam: Módlmy się za misje! A może kogoś z Was Pan Bóg powoła do głoszenia Ewangelii gdzieś na krańcach świata?


Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Fot. Robert Krawczyk

(Visited 2 317 times, 1 visits today)


Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij