Umieszczony przez 09:36 Czytelnia

Jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe…

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość.

U tych, którzy czytają czy słuchają naszych materiałów, zarówno dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, jak i na kanale YouTube lub innych platformach podcastowych, mogą zrodzić się pytania o sposób, w jaki można nas wesprzeć… Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania. Pierwsze owoce tej współpracy to:

1. Wydanie płyty winylowej „Gemma caelestis” z chorałem gregoriańskim.

2. Nagranie i udostępnienie audiobooka „Opowieści pielgrzyma” (w trakcie realizacji).

Dalszy ciąg tej współpracy rozpoczynamy na platformie zrzutka.pl, która udostępnia przejrzysty i bardzo prosty system przekazywania wsparcia dla twórców — darowizn tak jednorazowych, jak i regularnych.

Co wspierasz?

Zdecydowaliśmy się, że aktualne potrzeby będziemy umieszczać w dziale „Aktualności” na naszej stronie zrzutki. Jeżeli cel lub cele zostaną osiągnięte, będziemy informować na bieżąco naszych darczyńców, którzy również otrzymają produkt zrealizowany dzięki ich pomocy.

Od razu informujemy, że zebrane środki przeznaczymy m.in. na:

1. Zakup materiałów i zlecanie druku do zewnętrznych drukarń (w przypadku większych projektów, które wymagają np. twardej oprawy, dodatkowych zdobień itp.)

2. Tłumaczenie publikacji z języków starożytnych i nowożytnych.

3. Przygotowywanie kosztownych audiobooków / e-booków.

4. Zakup profesjonalnych maszyn, np. do graweru laserowego lub produkcji medalików.

Wsparcie, jak widzicie, dotyczyć będzie nadprogramowych pomysłów i inwestycji. Jesteśmy małym wydawnictwem, które stara się w myśl „Reguły” św. Benedykta zgromadzić wszystko, co potrzebne, tak by osiągnąć samowystarczalność. I tak jest obecnie. Po wielu latach udało się wypracować warunki, dzięki którym możemy przygotowywać i drukować większość publikacji u siebie. Jednak kiedy chcemy wydać jakąś publikację, np. w twardej i eleganckiej oprawie, musimy posiłkować się technologią, którą oferują profesjonalne drukarnie, co zwiększa koszty i w wielu przypadkach blokuje realizację danego projektu. Podobnie rzecz się ma w przypadku audiobooków lub e-booków. Patrząc na te dwa cele, których realizację parę lat temu zaplanowaliśmy, sądzimy że warto kontynuować taki pomysł realizowania — we współpracy z darczyńcami — naszych pomysłów.

Mamy nadzieję, że dobrze wyjaśniliśmy ideę naszej zrzutki. To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!

Fot. Marcin Marecik

(Visited 639 times, 1 visits today)


Za pomocą newslettera chcemy się kontaktować, aby przesyłać teksty, nowości wydawnicze i ogłoszenia, które dotyczą naszego podwórka. Planujemy codzienną wysyłkę takiego newslettera.

Czytający i słuchający naszych materiałów, zarówno dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, jak i na kanale YouTube lub innych platformach podcastowych, mogą zastanawiać się w jaki sposób można nas wesprzeć… Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij