Umieszczony przez 14:19 Blog Ojca Leona

Jezu, ufam Tobie

Wiemy, że miłosierny Jezus jest Panem historii i każdego życia. Także mojego. Prośmy Go, by w swym Miłosierdziu zachował nas wśród tych Polaków ponad 37 milionów niezarażonych.

Skąd te wszystkie obostrzenia? No bo wiemy prawie wszystko o grypie, o raku, o zawale, o udarze, o zapaleniu płuc i innych. A ten wirus pozostaje jeszcze nie rozwiązaną do końca zagadką i nie wiadomo, z czym może jeszcze wyskoczyć.  Wprawdzie liczba zarażonych i zmarłych w Polsce wciąż wzrasta, ale nie ma jakiegoś lawinowego wzrostu, czego obawiał się Minister Zdrowia. Na razie się nie sprawdziło. Sprawdziłem natomiast, że w całej Polsce w roku ubiegłym umarło 395 tysięcy ludzi. Bez wirusa. U nas na wczoraj mamy 8563 zachorowań i 339 zgonów.  A jest nas prawie 38 milionów.

Wiemy, że miłosierny Jezus jest Panem historii i każdego życia. Także mojego. Prośmy Go, by w swym Miłosierdziu zachował nas wśród tych Polaków ponad 37 milionów niezarażonych. A jeśli bym zachorował, bym się wyleczył. A jeśli bym umarł, to w stanie łaski, całkowicie pogodzony z wolą Bożą.  Do naszej wiary dodajemy rozum i przestrzegamy ograniczeń, gdyż wiemy, że jeden lekkomyślny człowiek może ściągnąć wirusa na większą grupę. A więc te wszystkie ograniczenia są potrzebne, by u nas BYŁO PRZYNAJMNIEJ TAK, JAK JEST. Faktem jest jednak, że mamy zdezorganizowane życie społeczne i rodzinne. Po ostatecznym poluzowaniu trzeba będzie wszystko mądrze posprzątać i na nowo poustawiać. I tu jest rola nas, wierzących – ludzi uczciwych, pełnych chęci do roboty, pomagających sobie nawzajem, mocniej jeszcze niż dotąd trzymających się w rodzinach Jezusa. Świadectwo naszej wiary i prawdziwie chrześcijańskiego życia może otworzyć oczy nawet tym obojętnym, którym nie pomoże nawet pandemia.

W sanktuarium Miłosierdzia nie ma milionów, ale miliony serc z ufnością wołają: Jezu, ufamy Tobie.


Fragment książki Przestań narzekać, zacznij żyć. Część 4


Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Fot. Robert Krawczyk

(Visited 956 times, 1 visits today)


Jeżeli chcesz być na bieżąco z materiałami, które publikujemy i udostępniamy, proponujemy zapisanie się na codzienny newsletter.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij