Umieszczony przez 15:35 Blog Ojca Leona

Maryja jest żywą osobą, troszczącą się o swoje ziemskie dzieci

Nie chodzi więc o klepanie paciorków, ale o szczere bezpośrednie zwracanie się do Matki, by pomogła nam usunąć lęki i zwątpienia, a umocniła naszą nadzieję w Bogu.

W rozpoczętym wiosennym maju stawiamy sobie pytanie: kim jest dla mnie Matka Boska?

Obrazek, figurka, różaniec. Modlitwy indywidualne i zbiorowe, czasem w rodzinie, czasem w kościele. Maj, październik, nabożeństwa fatimskie, pierwsze soboty miesiąca. Pielgrzymki na Kalwarię, na Jasną Górę, a może i dalej do Fatimy, czy do Lourdes. Do tego modlitwy wysłuchane i nie wysłuchane. W tym wszystkim jest nasza wiara, ale jednocześnie Maryja tak trochę nierealna – Pani na niebieskim tronie, choć i ulubiona w Tyńcu Pani w skałach i w odnalezionym cudownym Obrazie. To wszystko jest prawdą, ale nie pełną.

Maryja jest żywą osobą, troszczącą się o swoje ziemskie dzieci. Od czterdziestu lat przychodzi do Medjugoria, gdzie rozmawia z wybranymi przez siebie ludźmi, udziela porad duchowych i nawet pozwala się dotknąć. Nigdy nie narzeka, chyba że na grzechy ludzkie, zawsze budzi nadzieję, wzywając do postu i modlitwy jako ratunku dla dzisiejszego świata. Mówi na przykład: Przyjmijcie ten czas łaski i bądźcie świadkami nadziei, bo, powtarzam wam, Kochane dzieci, że przez modlitwę i post można powstrzymać nawet wojny… Moje Niepokalane Serce nie zostawi w niepokoju nikogo z was, jeśli się do mnie ucieka. Nie chodzi więc o klepanie paciorków, ale o szczere bezpośrednie zwracanie się do Matki, by pomogła nam usunąć lęki i zwątpienia, a umocniła naszą nadzieję w Bogu.

A jak będzie wyglądał nasz maj?


Fragment książki Przestań narzekać, zacznij żyć. Część 4


Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Fot. Marcin Marecik / Na zdjęciu: obraz Matki Bożej Śnieżnej w kaplicy Opactwa Benedyktynów w Tyńcu

(Visited 906 times, 1 visits today)


Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij