Jest to Boża tajemnica, dlaczego Pan Jezus wybrał Helenę Kowalską, zwyczajną wiejską dziewczynę, która nie stroniła także od zabawy, aby jej przekazać tajemnicę swego Miłosierdzia. Mało tego, polecił jej rozgłaszać naukę o Miłosierdziu po całym świecie. Miłosierdzie Boże jest ratunkiem dla dzisiejszego świata. Pytamy jednak, czy świat dzisiejszy pragnie tego miłosierdzia.
Trzeba najpierw uznać się za grzesznika i mieć świadomość, że sam sobie z grzechami, nawet mniejszymi, nie poradzę. Na szczęście „Pan Jezus grzechy nasze na krzyż ze sobą wziął i tam je wszystkie zgładził niewinną śmiercią swą.” Codziennie się modlimy – odpuść nam nasze winy. Jezu, ufam Tobie!
Jeśli zdajemy sobie sprawę z niepojętej świętości Boga, to nieraz przychodzi nam na myśl, czy godni jesteśmy przebaczenia. Nawet tuż przed Komunią mówimy: „Panie, nie jestem godzien”. I dlatego też prosimy o wstawiennictwo Maryję, Matkę Miłosierdzia, szczególnie może teraz w różańcu.
W naszych modlitwach nie zapomnijmy także o tych, którzy żyjąc jakby Boga nie było, nie uznają grzechu, nie uznają swojej grzeszności i nie odczuwają potrzeby miłosierdzia. A Pan Jezus ich także kocha i pragnie, by do Niego wrócili.
A więc sami trwajmy przy Jezusie i bądźmy Jego apostołami. Jeśli nie możemy inaczej, to przynajmniej przez modlitwę, zwłaszcza różańcową.
Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Fot. Robert Krawczyk
Jeśli zainteresował Cię nasz materiał, mamy dla Ciebie propozycję! Możesz otrzymywać raz w tygodniu, w sobotę o 19:00, e-mail z najnowszymi artykułami z portalu cspb.pl. Wystarczy, że zapiszesz się do naszych powiadomień poniżej...
Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.
Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.
To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!