Czy byliśmy kiedyś głodni? Ale nie tak: „chce mi się jeść zaraz będzie obiad/kolacja” albo „weź sobie coś z lodówki”. U bardzo wielu ludzi na świecie nie ma obiadu ani kolacji ani dobrze zaopatrzonej lodówki. Ponad 800 milionów ludzi cierpi głód, wiele z nich umiera, a rozliczne akcje humanitarne krajowe i międzynarodowe są niewystarczające z powodu najrozmaitszych czynników.
Jednocześnie na świecie marnuje się prawie miliard ton żywności, co wystarczyłoby na wykarmienie 2 miliardów ludzi. Czy zdajemy sobie sprawę z tego wszystkiego? Są ludzie żyjący bardzo skromnie. Tym staramy się dopomóc choćby przez paczki świąteczne. Niech przynajmniej od czasu do czasu skosztują czegoś, na co pozwolić sobie nie mogą na co dzień. To jest taka realizacja GŁODNYCH NAKARMIĆ…
Irytujemy się na kliki, które swoim załatwiają co lepsze posadki. A może by powołać takie dobre kliki, które znając sytuację najbliższego otoczenia, załatwią pracę bezrobotnemu, a pracującemu za nędzne pieniądze załatwią coś lepszego. Na rozmaite organizacje nie zawsze można liczyć, a dobrze zorganizowana pomoc sąsiedzka może trochę wyrównać różnice. A czy nakarmiliście kiedy kogoś głodnego? Czasami zaopatrujemy kogoś proszącego w produkty żywnościowe i… znajdujemy całą paczkę w koszu na śmieci. Bywa i tak. Nie zawsze spotykamy się z wdzięcznością. Ale my pomagamy Chrystusowi. Byłem głodny, a nakarmiliście Mnie…
Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Fot. Robert Krawczyk
Jeśli zainteresował Cię nasz materiał, mamy dla Ciebie propozycję! Możesz otrzymywać raz w tygodniu, w sobotę o 19:00, e-mail z najnowszymi artykułami z portalu cspb.pl. Wystarczy, że zapiszesz się do naszych powiadomień poniżej...
Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.
Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.
To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!