Umieszczony przez 11:35 Blog Ojca Leona

Niech Bóg opromieni wszystkie mroki radością Zmartwychwstania

Przyszło nam żyć w takiej rzeczywistości, że radość jest poprzedzona cierpieniem. Chrystus nas zapewnia, że cierpienie obróci się w radość. Dla wielu z nas nasz Wielki Piątek wypada właśnie dzisiaj. Ufajmy, trwajmy. Bóg da koniec cierpieniu i przywróci radość.

Wesołego Alleluja! Zwracam się tak do Wszystkich, bo po Wesołej Nowinie z Betlejem, że narodził się nam Mesjasz, Pan, mamy dzisiaj nową Wesołą Nowinę: ten Mesjasz, Pan, wprawdzie umarł na krzyżu, ale zmartwychwstał dnia trzeciego, jak oznajmia Pismo. Czy wiemy, co to znaczy? Zwyciężył śmierć i przywrócił nam życie. Będziemy żyli wiecznie! Szczęśliwi! Czy na prawdę w to wierzymy? Czy cieszymy się i napełniamy rodziny wielkanocną radością? Ale mnie nie do śmiechu – powie ktoś. Śmierć bliskiego człowieka, poważna choroba, problemy finansowe, dzieci żyjące bez ślubu… a to przecież nie koniec smutnej litanii. Zajrzyjmy więc do kalendarza: Wielka Sobota, Wielki Piątek. Panu Jezusowi też nie było do śmiechu. Nawet wołał: Boże mój, Boże, czemuś mnie opuścił? Ale z krzyża nie zstąpił, choć Go do tego namawiali. Wytrzymał jeszcze trochę. Do końca nas umiłował. I wreszcie wykonało się… Potem już było z górki.

Przyszło nam żyć w takiej rzeczywistości, że radość jest poprzedzona cierpieniem. Chrystus nas zapewnia, że cierpienie obróci się w radość. Dla wielu z nas nasz Wielki Piątek wypada właśnie dzisiaj. Ufajmy, trwajmy. Bóg da koniec cierpieniu i przywróci radość. Pomyślmy, ile cierpienia przeżyliśmy choćby w przeciągu tego roku. Ile już się skończyło. Muszą się skończyć i te aktualne! Niechże więc te Święta upłyną mimo wszystko w szczęściu, zdrowiu i pomyślności. Niech Bóg opromieni wszystkie mroki radością Zmartwychwstania. I nieśmy tę radość innym, wszystkim. A wezwanie Chrystusa Zmartwychwstałego POKÓJ WAM niech obdarzy świat cały pokojem!


Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Fot. Kazimierz Urbańczyk

(Visited 2 965 times, 1 visits today)


Czy chciałbyś być na bieżąco z najnowszymi artykułami, nowościami wydawniczymi i informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia"? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij