Umieszczony przez 14:55 Blog Ojca Leona

Niech Bóg we wszystkim będzie uwielbiony…

Dnia 6 lutego 2020 roku obchodziłem 90-ą rocznicę mego chrztu. Choć z opóźnieniem, pragnę podzielić się z naszą Świetlicą, i Tymi, którzy tu zaglądają, swoją radością…

Dnia 6 lutego 2020 roku obchodziłem 90-ą rocznicę mego chrztu. Choć z opóźnieniem, pragnę podzielić się z naszą Świetlicą, i Tymi, którzy tu zaglądają, swoją radością i prosić o wsparcie modlitewne na dalszą drogę – druga dziewięćdziesiątka będzie z pewnością krótsza.

„Dziewięćdziesiąt lat temu przy tej chrzcielnicy chrzestni Rodzice w moim imieniu wyznali wiarę, w której byłem chrzczony „w wierze Kościoła”. Dzisiaj wyznaję ją osobiście wobec Was i razem z Wami, święty Kościele w Bielsku Podlaskim, wdzięczny Bogu, za łaskę wytrwania przez tak długie lata”. Wyznanie wiary złożyliśmy wszyscy. Ze czcią ucałowałem chrzcielnicę, gdzie zostałem włączony w Mistyczne Ciało Jezusa. Homilię wygłosił emerytowany ordynariusz miejsca, biskup senior drohiczyński, Dr Pacyfik Antoni Dydycz OFMCap. Obiecał, że nadeśle mi tekst. Po mszy św. udaliśmy się do bocznego ołtarza z relikwiami kapłana, który mnie ochrzcił, ówczesnego proboszcza parafii Narodzenia Matki Bożej w Bielsku Podlaskim, błogosławionego Antoniego Beszta-Borowskiego. Ów kapłan Męczennik został rozstrzelany przez Niemców 15 lipca 1943, razem z nim zamordowano 50 osób, a wszystko to w ramach tępienia polskiej inteligencji przez nazistów. Wielka to dla mnie łaska i zadanie być ochrzczonym przez błogosławionego Męczennika.

Dziękuję wszystkim, którzy łączyli się ze mną w radosnym dziękczynieniu, a więc Ojcu Biskupowi, Księżom z Parafii – Księdzu Dziekanowi Kanonikowi Ryszardowi Zalewskiemu, Księdzu Doktorowi Adamowi Banaszkowi, Księdzu Magistrowi Mateuszowi Roguskiemu oraz Seniorowi, Księdzu Prałatowi Doktorowi Ludwikowi Olszewskiemu, który przed laty przypomniał mi moje bielskie korzenie, zapraszając do głoszenia Słowa Bożego i organizując mój złoty jubileusz kapłaństwa. Wdzięcznym sercem ogarniam też wszystkich Uczestników liturgii, szczególnie tych przy ołtarzu i tych na chórze. Nie mogę też nie wspomnieć o przygotowaniu i obsłudze stołu. Chwała cierpliwym, niestrudzonym i kompetentnym Kobietom.


Bóg zapłać!
Niech Bóg we wszystkim będzie uwielbiony…

Fot. Monika Kanabrodzka / drohiczynska.pl

(Visited 149 times, 1 visits today)


Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij