Umieszczony przez 09:51 Blog Ojca Leona

Nikt nie jest byle jaki

Nie wiadomo, co nas w tym dniu czeka. Od nas zależy, czy będzie byle jaki, czy będzie jakiś. Naszą jakość wnieśmy w dzisiejsze życie, w dzisiejszy dzień, ażeby dzień, dzięki naszej dobrej jakości ze znakiem Q, dla wielu ludzi mógł być jakiś, dobry, najlepszy.

Jest takie słowo JAKOŚĆ. W swoim czasie było bardzo modne, litera Q oznaczała znak jakości. Dzisiaj ze smutkiem stwierdzamy, że bardzo często zamiast jakości mamy bylejakość. Musimy mieć świadomość tego, że jestem jakiś, że nie jestem byle jaki. Nikt nie jest byle jaki i niech to zobowiązuje mnie do tego, żeby wszystko, cokolwiek czynię, też było jakieś. Ale jakieś, najlepiej może z tym znakiem Q, a nie byle jakie. Jak by się zmieniły rodziny, gdyby rodzice byli jacyś i dzieci były jakieś? Jak by wyglądały szkoły mające jakiś nauczycieli i uczniów? Jak by państwo wyglądało, politycy? Może wybierzemy teraz nie byle jakich, tylko jakiś? Jak by wyglądał świat, gdyby… A na razie przed nami kolejny dzień, jakiś dzień. Nie wiadomo, co nas w tym dniu czeka. Od nas zależy, czy będzie byle jaki, czy będzie jakiś. Naszą jakość wnieśmy w dzisiejsze życie, w dzisiejszy dzień, ażeby dzień, dzięki naszej dobrej jakości ze znakiem Q, dla wielu ludzi mógł być jakiś, dobry, najlepszy.


Fragment książki Ojca Leona myśli na dobry dzień


Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Fot. Robert Krawczyk

(Visited 816 times, 1 visits today)


Jeśli zainteresował Cię nasz materiał, mamy dla Ciebie propozycję! Możesz otrzymywać raz w tygodniu, w sobotę o 19:00, e-mail z najnowszymi artykułami z portalu cspb.pl. Wystarczy, że zapiszesz się do naszych powiadomień poniżej...

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!

Zamknij