Umieszczony przez 11:19 Czytelnia

O modnych tatuażach

Wypisałam na twarzy modnym tatuażem: „Byłam piękną dziewczyną, lecz mi się znudziło”. Za to dziś mam nareszcie – Kobiety, uwierzcie! – Nie ten wdzięk, co przemija, lecz trwały makijaż!

Kanibal ad portas!

Skin-headzi przeminęli,
Znikli gdzieś hippisi,
Lecz ich miejsce zajęli
Neo-Maorysi.

Jak ów lud wojowniczy
Zza morza Tasmana,
Barwią swe oblicza,
Tatuują ciała.

Myślał o dzikusach
Podróżnik – odkrywca:
„Lud nie chudy w uszach,
Acz kultura niższa”.

A to właśnie on – brzydal,
Biały przybysz z miasta –
Maorysom, jak widać,
Do pięt nie dorastał –

I się cywilizował
Jeszcze kilka wieków,
Nim się zaczął w z o r o w a ć
Na tubylczym człeku.

Jeśli więc kanibala
Pyta dziś nauka,
Czemu na Hawajach
Skonsumował Cooka,

Ów odrzecze, iż sława
Gościa pękła z hukiem,
Gdy on sam się okazał
Dużo lepszym cookiem.

A tymczasem ten biały,
Co go naśladuje,
Nie chce dążyć do chwały,
Lecz się p-o-p-i-s-u-j-e !

Pomysł na twarz

Wypisałam na twarzy
Modnym tatuażem:
„Byłam piękną dziewczyną,
Lecz mi się znudziło”.

Za to dziś mam nareszcie –
– Kobiety, uwierzcie! –
Nie ten wdzięk, co przemija,
Lecz trwały makijaż!


Konrad Małys OSB – studiował filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim, pierwsze śluby złożył w roku 1990, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r.; z zamiłowania liturgista. Pracował w wydawnictwie Tyniec, w latach 2000–2006 pełnił funkcję mistrza nowicjatu. Był także wizytatorem Kongregacji Niepokalanego Poczęcia SS. Benedyktynek Mniszek w Polsce. W latach 2013-2015 Przeor Administrator opactwa.

(Visited 776 times, 1 visits today)


Jeśli zainteresował Cię nasz materiał, mamy dla Ciebie propozycję! Możesz otrzymywać raz w tygodniu, w sobotę o 19:00, e-mail z najnowszymi artykułami z portalu cspb.pl. Wystarczy, że zapiszesz się do naszych powiadomień poniżej...

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!

Zamknij