Umieszczony przez 15:46 Blog Ojca Leona

Pamiętajmy, że Prawdą jest tylko Chrystus w swoim Kościele

I znów niedziela Dobrego Pasterza. Jezus niestrudzenie przypomina, że tylko On jest Dobrym Pasterzem. A Pismo mówi, że tylko w Jego imieniu jest zbawienie. Każdy, kto w to uwierzy, poradzi sobie ze wszelkimi trudnościami…

I znów niedziela Dobrego Pasterza. Jezus niestrudzenie przypomina, że tylko On jest Dobrym Pasterzem. A Pismo mówi, że tylko w Jego imieniu jest zbawienie. Każdy, kto w to uwierzy, poradzi sobie ze wszelkimi trudnościami, także z tymi, które aktualnie tak bardzo dają się nam we znaki. Szkoda, że tak wielu ludzi nie chce tego uznać. Próbując sami sobie radzić, miotają się między strachem a nadzieją, szczepieniami a nie szczepieniami. Plotkami a prawdą. Pamiętajmy, że Prawdą jest tylko Chrystus w swoim Kościele. Kościół musi się wciąż oczyszczać, ale Jezus Chrystus „wczoraj i dziś ten sam teraz i na wieki”.

Ciekawe, że młodzież tak uczulona na prawdę i często występująca w jej obronie, tym razem przyjmuje oczywisty fałsz i daje ucho wszelkim nieprawdziwym „mądrościom”, które do niej ze świata docierają. Są nimi tak owładnięci, że nawet nie słyszą głosu powołania, jeśli w nich jest, a jeśli nawet usłyszą, nie zwracają na niego uwagi. Stąd pustoszejące seminaria duchowne. Brak powołań z Polski i z całej Europy… proście Pana Żniwa! A jak mamy prosić, by Bóg posłał wreszcie robotników na swoje i nasze żniwo?


Fragment książki Przestań narzekać, zacznij żyć. Część 4


Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

(Visited 734 times, 1 visits today)


Jeżeli chcesz być na bieżąco z materiałami, które publikujemy i udostępniamy, proponujemy zapisanie się na codzienny newsletter.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij