Umieszczony przez 13:03 Blog Ojca Leona

Rachunek sumienia

Czego brakuje świadectwu katolików, czego brakuje naszemu świadectwu, że nie może ono dać rady naporowi bezbożnictwa i obojętności religijnej, to jest temat do szczerego rachunku sumienia. Dlaczego moje świadectwo nie przyciąga innych.

W ubiegły piątek, uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, biskupi nasi odnowili poświęcenie narodu polskiego Najświętszemu Sercu, które dokonało się po raz pierwszy 100 lat temu. Co to ma znaczyć dla nas? My, którzy trwamy przy Bogu w regularnym udziale we Mszy św. i innych nabożeństwach, rozumiemy to jako jeszcze jeden znak miłości Jezusa do nas, a naszej do Jezusa. Przeżyliśmy bardzo ostre ograniczenia w uczestnictwie we Mszy św. podczas pandemii i z radością wracamy do Eucharystii ufając, że majowe modlitwy Kościoła o ustanie pandemii, doprowadziły do jej zmniejszenia, co zapowiada powrót do normalności. A jednocześnie staramy się wciąż nawracać z tych grzechów i błędów, które wskazuje nam Jezus przy rachunku sumienia, a nieraz i bliźni tak życzliwi, jak i nieżyczliwi. Ale mimo tylu aktów poświęceń, nabożeństw, pielgrzymek, litanii, nowenn, różańców na całym świecie tyle ludzi odchodzi od Boga.

Na całym świecie i w Europie i w POLSCE. I w Tyńcu. Wielu nie zna Cię wcale, wielu odwróciło się od Ciebie, wzgardziwszy przykazaniami Twymi – jak mówimy w akcie poświęcenia. Czego brakuje świadectwu katolików, czego brakuje naszemu świadectwu, że nie może ono dać rady naporowi bezbożnictwa i obojętności religijnej, to jest temat do szczerego rachunku sumienia. Dlaczego moje świadectwo nie przyciąga innych.

Zlituj się Jezu najłaskawszy i pociągnij wszystkich do Świętego Serca Twego.


Fragment książki Przestań narzekać, zacznij żyć. Część 4


Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

(Visited 1 667 times, 1 visits today)


Jeżeli chcesz być na bieżąco z materiałami, które publikujemy i udostępniamy, proponujemy zapisanie się na codzienny newsletter.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij