Umieszczony przez 15:48 Blog Ojca Leona

Szatan wszystko robi, by katolicy nie byli świętymi…

Cały świat możemy porównać do wielkiej sceny, na której Pan Bóg umieścił niezliczoną ilość aktorów. Każdego i każdą z nich powołał do zagrania roli: świętego czy świętej. Jak to, wszyscy to samo? Tak, ale Każdy inaczej.

Cały świat możemy porównać do wielkiej sceny, na której Pan Bóg umieścił niezliczoną ilość aktorów. Każdego i każdą z nich powołał do zagrania roli: świętego czy świętej. Jak to, wszyscy to samo? Tak, ale Każdy inaczej. Ty zagrasz świętego króla, a ty świętego żebraka, świętą królową i świętą służącą, święte dziecko i świętych rodziców, świętego nawróconego grzesznika i świętą nawróconą grzesznicę, świętych rasy białej czy czarnej, a może i jeszcze innych, świętego zakonnika i świętą zakonnicę.

A właśnie!

2 lutego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego, czyli tych, których Bóg wezwał do wyłącznej służby sobie. Z własnego doświadczenia wiem, jaka to trudna rola… Szatan wszystko robi, by katolicy nie byli świętymi i widzimy, jak mu się to, niestety, często udaje. Szczególnie osłabia dążenie do świętości osób konsekrowanych, bo skoro on stał się absolutnym wrogiem Boga, to jego największymi wrogami są ci, którzy się Bogu całkowicie oddają.

Dlatego, jeżeli mamy Wam służyć świadectwem życia i wieloraką pomocą, błagamy o modlitwę, byśmy wciąż wzrastali w powołaniu na chwałę Boga i pożytek ludzi.

A może i nasze rodziny wydadzą wreszcie powołania zakonne i to lepsze od dotychczasowych.


Fragment książki Przestań narzekać, zacznij żyć. Część 4


Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

(Visited 1 551 times, 1 visits today)


Jeżeli chcesz być na bieżąco z materiałami, które publikujemy i udostępniamy, proponujemy zapisanie się na codzienny newsletter.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij