Umieszczony przez 10:30 Blog Ojca Leona

Tęsknimy za dobrem i pięknem

Niech się ożywi nasza tęsknota za pięknem. Pięknem wokół nas i – w nas. Przynośmy Jej oczyszczone piękne serca i wynośmy z kościoła piękno i dobroć do naszych rodzin, domostw, słów i całego postępowania.

Czyste powietrze po burzy, czyste źródło, czystość świeżo rozkwitłej róży, czyste oczy małego dziecka… Tęsknimy za dobrem i pięknem, zwłaszcza wtedy, gdy spotykamy się z brudem i ze złem wszelkiego rodzaju, gdy jesteśmy zapracowani, podenerwowani i narzekający.

W Adwencie Kościół stawia nam przed oczy wzór piękna doskonałego: Wszystka piękna jesteś Przyjaciółko moja, a zmaza pierworodna nigdy w Tobie nie powstała – śpiewamy w Godzinkach o Maryi… Kiedy myślimy o Maryi, modlimy się do Niej, przystrajamy kwiatami Jej figurkę czy obraz, zbliżamy się do piękna duchowego.

Niech się ożywi nasza tęsknota za pięknem. Pięknem wokół nas i – w nas. Przynośmy Jej oczyszczone, piękne serca i wynośmy z kościoła piękno i dobroć do naszych rodzin, domostw, słów i całego postępowania.


Fragment książki Przestań narzekać, zacznij żyć. Część 1


Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Fot. Marcin Marecik / Na zdjęciu: kaplica boczna Niepokalanego Poczęcia NMP w kościele opactwa benedyktynów w Tyńcu.

(Visited 527 times, 1 visits today)


Jeśli zainteresował Cię nasz materiał, mamy dla Ciebie propozycję! Możesz otrzymywać raz w tygodniu, w sobotę o 19:00, e-mail z najnowszymi artykułami z portalu cspb.pl. Wystarczy, że zapiszesz się do naszych powiadomień poniżej...

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!

Zamknij