Umieszczony przez 10:28 Medytacja chrześcijańska

Wyjście w nieznane z Mojżeszem. Medytacje ojca Jana Pawła Konobrodzkiego OSB

Z okazji rocznicy odejścia ojca Jana Pawła 27 listopada o godz. 20:00 udostępnimy dla wszystkich 2-godzinne rekolekcje, które ojciec wygłosił w naszym opactwie tynieckim.

Chrystus pragnie być z nami w tym ziemskim życiu jako współczujący. Nie zamierza chronić nas od cierpienia i bólu. Ostrzega przez nie, byśmy nie tracili z oczu doświadczenia Jego pięknej miłości do nas. Ta miłość, na którą wskazuje, to najlepszy pomysł na życie na ziemi… / Jan Paweł Konobrodzki OSB, fragment książki Słuchaj… Refleksje liturgiczne /

27 listopada to dla nas chwila wspomnień i kolejna rocznica nagłej śmierci ojca Jana Pawła Konobrodzkiego OSB. Pierwsze materiały, które były publikowane (wtedy jeszcze na PSPO) to m.in. seria krótkich konferencji ojca Konobrodzkiego na temat medytacji chrześcijańskiej. Wiele osób pamięta go jako człowieka, który dzięki swojej otwartości i pogodzie ducha potrafił odmienić atmosferę każdej rozmowy, nawet najtrudniejszej. Kiedy ktoś przedstawiał coś w czarnych barwach, on miał umiejętność ukazania drugiej strony — całkiem kolorowej. Jan Paweł Konobrodzki OSB zapisał się w pamięci swoim głosem i mądrością głoszonej Prawdy.

Z okazji rocznicy odejścia ojca Jana Pawła 27 listopada o godz. 20:00 udostępnimy dla wszystkich 2-godzinne rekolekcje, które ojciec wygłosił w naszym opactwie tynieckim. Materiał będzie dostępny na kanale YouTube pt. Wyjście w nieznane. Medytując z Mojżeszem. W najbliższych dniach będziemy również publikować spisane teksty ojca Konobrodzkiego o medytacji chrześcijańskiej.

Jan Paweł Konobrodzki OSB (1960 – 2016) – pochodził z Wołomina. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Ojca Św. Jana Pawła II w Lublinie w roku 1987. Pracował w parafii tynieckiej jako wikary, następnie w wydawnictwie Tyniec. Przez wiele lat opiekował się starszymi i chorymi współbraćmi w klasztorze. Ukończył Podyplomowe Studium Retoryki na UJ/PAT. Autor publikacji: Słuchaj… Refleksje liturgicznePustynne szlaki. Wyjście w nieznanePustynne szlaki. Serce pustyni.


Fot. Krzysztof Torbus

(Visited 1 381 times, 1 visits today)


Jeżeli chcesz być na bieżąco z materiałami, które publikujemy i udostępniamy, proponujemy zapisanie się na codzienny newsletter.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij