Umieszczony przez 10:04 Filokalia

50-dniowa „Droga Filokalii”

W związku z wydaniem pierwszego tomu „Filokalii” mamy pragnienie nie tylko udostępnienia jej tekstu w wersji drukowanej i elektronicznej, ale także przybliżania jej duchowości i teologii.

W związku z wydaniem pierwszego tomu Filokalii mamy pragnienie nie tylko udostępnienia jej tekstu w wersji drukowanej i elektronicznej, ale także przybliżania jej duchowości i teologii. W tym celu uruchamiamy newsletter. Każdy, kto jest zainteresowany zgłębianiem treści Filokalii, jej duchowości i nauki Ojców, będzie mógł się zapisać. Newsletter będzie służył przekazywaniu najważniejszych i bieżących informacji związanych z projektem „Filokalia”.

50-dniowa Droga Filokalii. O co chodzi?

Droga Filokalii to 50-dniowe ćwiczenie! Dlaczego taka nazwa? Otóż jesteśmy przyzwyczajeni, że w okresie Adwentu czy Wielkiego Postu podejmujemy rekolekcje oraz różnego rodzaju ćwiczenia i praktyki pobożne. W Wielkim Poście mamy bardzo popularną Drogę krzyżową. W czasach współczesnych, w okresie wielkanocnym, powstała Droga światła. Nawiązując do tych nazw, chcemy zaproponować wam Drogę Filokalii.

Co to za Droga? To Droga do życia prawdziwie chrześcijańskiego! Jej celem jest przybliżanie duchowości i teologii Filokalii. Droga ma to do siebie, że może być długa i nie wiadomo ile potrwa. Ta propozycja jest tylko pewnym wprowadzeniem w duchowość Filokalii. Niczego w żaden sposób nie wyczerpie, bo nie jest to jej celem.

Na czym będzie polegało 50-dniowe ćwiczenie, jakim jest Droga Filokalii? Każdego dnia, osoby, które zapiszą się na newsletter, będą otrzymywały określone materiały: rozważania, cytaty z Filokalii, myśli Ojców, pytania do refleksji i zadania do wykonania. Droga Filokalii nie jest zamkniętą całością, a wprowadzeniem w duchowość Filokalii. To zachęta do osobistego studium nad nauką Ojców.

Początek 50-dniowej Drogi Filokalii to 10 kwietnia! Zakończenie 28 maja w uroczystość Zesłania Ducha Świętego!

Filokalia to szkoła duchowości, modlitwy i teologii. Jeśli chcesz poważnie traktować życie duchowe, to Filokalia jest dla Ciebie. Jeśli chcesz budować swoją wiarę w oparciu o solidną duchowość, sprawdzoną przez wieki, to Filokalia jest dla Ciebie. Jeśli chcesz coś dla siebie zrobić, coś zmienić na lepsze w swoim życiu, czegoś nowego się dowiedzieć, to Filokalia jest dla Ciebie.

Opracowanie graficzne: Mikołaj Jastrzębski OSB

(Visited 1 650 times, 1 visits today)


Jeżeli chcesz być na bieżąco z materiałami, które publikujemy i udostępniamy, proponujemy zapisanie się na codzienny newsletter.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij