Umieszczony przez 15:04 Święty Benedykt i jego Reguła

Duch służby we wspólnocie w relacji do posłuszeństwa w „Regule” św. Benedykta

Leopold Rudziński OSB – ur. 1983 r. w Żytomierzu na Ukrainie. W r. 2000 – nawrócenie i głos powołania do poświęcenia swego życia Bogu, ukończenie szkoły średniej w Żytomierzu.

Leopold Rudziński OSB – ur. 1983 r. w Żytomierzu na Ukrainie. W r. 2000 – nawrócenie i głos powołania do poświęcenia swego życia Bogu, ukończenie szkoły średniej w Żytomierzu. 2001-2003 – służba zasadnicza w wojsku. 12.01.2006 – rozpoczęcie postulatu w Tyńcu. 6.01.2008 – I profesja czasowa. 6.01.2011 – profesja uroczysta. 2008-2014 – studia magisterskie na UPJP II w Krakowie i uzyskanie tytułu magistra teologii.

Konferencja wygłoszona w ramach Warszawskich Spotkań Benedyktyńskich w klasztorze Sióstr Benedyktynek Sakramentek w Warszawie.


Fot. Borys Kotowski OSB

(Visited 110 times, 1 visits today)


Za pomocą newslettera chcemy się kontaktować, aby przesyłać teksty, nowości wydawnicze i ogłoszenia, które dotyczą naszego podwórka. Planujemy codzienną wysyłkę takiego newslettera.

Czytający i słuchający naszych materiałów, zarówno dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, jak i na kanale YouTube lub innych platformach podcastowych, mogą zastanawiać się w jaki sposób można nas wesprzeć… Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij