Wielkie misterium Eucharystii trwa nieprzerwanie. Nie przemija jak inne święta. Jezus jest zawsze gotowy dać wam dowody swej miłości: dziś, jutro, codziennie / Z kapituły na Boże Ciało (M.E., s. 108)
Popatrzcie, moje Siostry, czy uczestniczyłyście w tajemnicy zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, naszego Pana. Najbardziej cenioną przeze mnie łaską z nią związaną jest pokój, który Chrystus przynosi Apostołom. Ewangeliści zauważają, że dał On im go trzy razy, a to pokazuje, że chciał, abyśmy żyły w pokoju z Bogiem, z bliźnimi i w pokoju z nami samymi / Z kapituły, piątek po Wielkanocy 1664 r. (E.S.B., s. 179)
Pragnijmy tego pokoju, który Jezus Chrystus dziś daje swoim Apostołom i który jest owocem Jego chwalebnego życia… Dając pokój duszy, Jezus udziela jej swego Ducha, daje jej swą miłość. Cudowną łaską jest posiadanie tego pokoju, uciszającego zgiełk naszego wnętrza, usuwającego bojaźń, utrzymującego duszę w prostym i pełnym miłości zawierzeniu wobec działania Bożego… Czymże jest ten pokój, jeśli nie obecnością Jezusa i Jego przybytkiem w naszych sercach. Dlatego Duch Święty zamieszkuje pośród pokoju, jak nas o tym zapewnia prorok: In pace locus eius (Ps 75,3 Vlg; por. BT: Ps 76,3). Jeżeli mamy pokój, Duch Święty ześle nam miłość Bożą / Z konferencji, wtorek po Wielkanocy 1665 r. (E.S.B., s. 179)
Fragment książki Eucharystia, moja miłość
Nagranie powstało z inicjatywy Sióstr Benedyktynek Sakramentek z Warszawy. Czytają: Szymon Hiżycki OSB, opat tyniecki; Dominika OSBap, sakramentka warszawska; Joanna, oblatka OSBap; Katarzyna, oblatka OSBap.
Katarzyna Mechtylda de Bar (1614–1698), mniszka benedyktynka, założycielka Instytutu Benedyktynek od Nieustającej Adoracji Najświętszego Sakramentu (w Polsce zwanych sakramentkami). Jedna z ważnych postaci francuskiego „złotego wieku”. Obecnie trwa jej proces beatyfikacyjny.
Fot. Stanisław Matusik
Jeśli zainteresował Cię nasz materiał, mamy dla Ciebie propozycję! Możesz otrzymywać raz w tygodniu, w sobotę o 19:00, e-mail z najnowszymi artykułami z portalu cspb.pl. Wystarczy, że zapiszesz się do naszych powiadomień poniżej...
Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.
Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.
To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!