Umieszczony przez 09:46 Duchowość monastyczna, Fragmenty audio

„Eucharystia, moja miłość”. Listy do klasztoru warszawskiego

Mogę was zapewnić, że od waszego wyjazdu nie znajdę odpoczynku, aż otrzymam wiadomość o szczęśliwym zakończeniu waszej podróży.

To słowo was wyprzedzi, dzięki łaskawości pana Rigioly, który zechciał je wziąć, aby dać je wam natychmiast, gdy dopłyniecie do Gdańska. Proszę naszego Pana i Jego Najświętszą Matkę, żeby was szczęśliwie tam doprowadzili. Mogę was zapewnić, że od waszego wyjazdu nie znajdę odpoczynku, aż otrzymam wiadomość o szczęśliwym zakończeniu waszej podróży.

Dowiedziałam się o kłopotach i wielkich trudnościach, których doświadczyłyście w Rouen, i o tym, że miałyście niesprzyjające wiatry. Nie ustają modły do naszego Pana za was i będą one trwały aż do chwili, w której jedna z was zawiadomi nas, że dobiłyście szczęśliwie do portu. Błagamy o to Boga z całego serca, prosząc Go o podtrzymanie waszej odwagi i ożywienie waszej gorliwości, która prowadzi was aż poza morza, ze względu na czystą chwałę Boskiego Misterium, które adorujemy / Fragment listu z 8 września 1687 z archiwum klasztoru warszawskiego

Fragment książki Eucharystia, moja miłość

Nagranie powstało z inicjatywy Sióstr Benedyktynek Sakramentek z Warszawy. Czytają: Szymon Hiżycki OSB, opat tyniecki; Dominika OSBap, sakramentka warszawska; Joanna, oblatka OSBap; Katarzyna, oblatka OSBap.


Katarzyna Mechtylda de Bar (1614–1698), mniszka benedyktynka, założycielka Instytutu Benedyktynek od Nieustającej Adoracji Najświętszego Sakramentu (w Polsce zwanych sakramentkami). Jedna z ważnych postaci francuskiego „złotego wieku”. Obecnie trwa jej proces beatyfikacyjny.


Fot. Marcin Marecik / Na zdjęciu: Tabernakulum oraz fragment polichromii z kaplicy Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Autor polichromii: Michał Szwarc.

(Visited 225 times, 1 visits today)


Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij