Umieszczony przez 11:04 Ojcowie pustyni

Idź, rzuć na ziemię przed Bogiem twoją słabość, a znajdziesz pokój

Pewien brat radził się abba Agatona w sprawie nieczystości. A on mu rzekł: „Idź, rzuć na ziemię przed Bogiem twoją słabość, a znajdziesz pokój”.

Pewien brat radził się abba Agatona w sprawie nieczystości. A on mu rzekł: „Idź, rzuć na ziemię przed Bogiem twoją słabość, a znajdziesz pokój” / Apoftegmaty Ojców Pustyni, tom 1 /

Jakub Biel OSB – benedyktyn, opiekun Duszpasterstwa Młodzieży KARP, Liturgicznej Służby Ołtarza i scholi parafialnej przy opactwie w Tyńcu. Studiował polonistykę na UP w Krakowie, obecnie studiuje w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów.


Fot. Ewa Natkaniec

(Visited 596 times, 1 visits today)


Jeżeli chcesz być na bieżąco z materiałami, które publikujemy i udostępniamy, proponujemy zapisanie się na codzienny newsletter.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij