Umieszczony przez 09:07 Duchowość monastyczna

Najpopularniejsze konferencje i artykuły ojca Włodzimierza Zatorskiego OSB

Nie sposób w paru akapitach streścić cały dorobek i myśl ojca Włodzimierz Liczne publikacje i tysiące godzin nagrań audio są dowodem, że dar, jaki otrzymał nasz Współbrat, nie został zakopany w oczekiwaniu na lepszy czas.

O wiele łatwiej zajmować się sprawami innych i narzekać na nich, niż skonfrontować się z prawdą o sobie samym. Szemrząc, odcinamy się od prawdy wewnętrznej, a tym samym od jedynej szansy na dojście do pełni siebie / Fragment książki „Droga w zawierzeniu”


Rok temu, 28 grudnia 2020 r., do domu Pana odszedł nasz współbrat o. Włodzimierz Zatorski, znany rekolekcjonista, założyciel Wydawnictwa Benedyktynów TYNIEC, wieloletni opiekun oblatów benedyktyńskich. Nie sposób w paru akapitach streścić cały dorobek i myśl ojca Włodzimierza. Liczne publikacje i tysiące godzin nagrań audio są dowodem, że dar, jaki otrzymał nasz Współbrat, nie został zakopany w oczekiwaniu na lepszy czas. Wręcz przeciwnie ojciec Zatorski tym darem się dzielił i zostawił każdemu, kto zechce po niego sięgnąć.

10 najpopularniejszych konferencji:

1. Módl się tak, jak potrafisz, nie staraj się modlić tak, jak nie potrafisz…

2. Osiem duchów zła. Jak z nimi walczyć?

3. Kim jesteśmy? O co chodzi w życiu? / Konferencja 1

4. Osiem duchów zła u Ewagriusza z Pontu

5. Acedia. Duchowa depresja

6. Boża wola w życiu człowieka

7. Harmonia pomiędzy wiarą i życiem

8. Pokora, czyli życie w prawdzie. Poznać Boga i samego siebie

9. Modlitwa. Spotkać się z Bogiem w sercu

10. Szatan. Kim jest i gdzie czyni największe spustoszenie?

Więcej konferencji i rekolekcji na playliście kanału YouTube

10 najpopularniejszych artykułów:

1. Tyniecka Droga Krzyżowa. Rozważania ojca Włodzimierza Zatorskiego OSB

2. Zasypywanie Boga prośbami. Taka postawa oznacza, że chcemy swojego a nie spotkania z Bogiem

3. A o co właściwie w życiu chodzi? Po co żyjemy?

4. Walka duchowa. Nasze być albo nie być w perspektywie wiecznej

5. Osiem demonów czy siedem grzechów?

6. Modlitwa serca

7. Chrześcijańska medytacja

8. Wołanie do Boga / Psalm 5

9. Bóg karzący!?

10. Szkoła życia przytomnego

Więcej artykułów ojca Włodzimierza Zatorskiego OSB


Włodzimierz Zatorski OSB – urodził się w Czechowicach-Dziedzicach. Do klasztoru wstąpił w roku 1980 po ukończeniu fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pierwsze śluby złożył w 1981 r., święcenia kapłańskie przyjął w 1987 r. Założyciel i do roku 2007 dyrektor wydawnictwa Tyniec. W latach 2005–2009 przeor klasztoru, od roku 2002 prefekt oblatów świeckich przy opactwie. Autor książek o tematyce duchowej, między innymi: “Przebaczenie”, “Otworzyć serce”, “Dar sumienia”, “Milczeć, aby usłyszeć”, “Droga człowieka”, “Osiem duchów zła”, “Po owocach poznacie”. Od kwietnia 2009 do kwietnia 2010 przebywał w pustelni na Mazurach oraz w klasztorze benedyktyńskim Dormitio w Jerozolimie. Od 2010 do 2013 był mistrzem nowicjatu w Tyńcu. W latach 2013-2015 podprzeor. Pełnił funkcję asystenta Fundacji Opcja Benedykta. Zmarł 28 grudnia 2020 r.


Fot. Stanisław Matusik

(Visited 1 465 times, 1 visits today)


Za pomocą newslettera chcemy się kontaktować, aby przesyłać teksty, nowości wydawnicze i ogłoszenia, które dotyczą naszego podwórka. Planujemy codzienną wysyłkę takiego newslettera.

Czytający i słuchający naszych materiałów, zarówno dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, jak i na kanale YouTube lub innych platformach podcastowych, mogą zastanawiać się w jaki sposób można nas wesprzeć… Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij