Umieszczony przez 09:18 Duchowość monastyczna, Fragmenty audio

O ośmiu duchach zła, św. Jan Kasjan, rekolekcje ojca Leona Knabita OSB… Darmowe audiobooki

Dla wszystkich chętnych udostępniamy do użytku prywatnego 3 audiobooki oraz zestaw fragmentów publikacji.

Problem umartwienia zewnętrznego nie jest wcale łatwy do należytego rozwiązania. Stosunkowo łatwo jest go rozwiązać, gdy chodzi o rzeczy, których można się wyrzec całkowicie. Można zrezygnować z papierosów, można odmówić sobie napojów alkoholowych. Gdy jednak chodzi o rzeczy, których całkowicie się wyrzec niepodobna, jak pokarm czy sen, czy ciepło, czy odpoczynek – sprawa nie jest tak łatwa. Chodzi tu bowiem nie o zwykłe odrzucenie, ale o znalezienie właściwej miary w tym wszystkim. Pewne zasady obiektywne są tu pomocą, ale nie można wszystkiego obiektywnie rozwiązać. Ostatecznie jest jakaś subiektywna miara, którą trzeba znaleźć osobiście we współpracy z łaską. Rzecz taka prosta, a jednak nie ustawimy jej należycie bez osobistego dogadania się z Duchem Świętym.

Otóż zdarza się dość często, że młode dusze gorliwe na tym się właśnie potykają i dlatego słuszne jest twierdzenie mistrzów życia duchowego, że w tym, co dotyczy umartwień zewnętrznych, wykraczających poza zwyczajne normy, istnieje specjalna potrzeba kierownictwa duchowego / Piotr Rostworowski OSB/EC, fragment książki Listy do karmelitanki


Dla wszystkich chętnych udostępniamy do użytku prywatnego audiobooki:

1. Szymon Hiżycki OSB Zrozumieć osiem rodzajów złych myśli
2. Leon Knabit OSB Więcej Boga, więcej miłości
3. Szymon Hiżycki OSB Jak się modlić według św. Jana Kasjana?
4. Zestaw fragmentów publikacji (Wybrane apoftegmaty, Ewagriusz z Pontu, św. Jan Kasjan, św. Doroteusz z Gazy, Piotr Rostworowski OSB/EC). Czytają: Jan Paweł Konobrodzki OSB, Franciszek Wytych OSB.

Dla czytających udostępniliśmy również darmowe e-booki.


Fot. Marcin Marecik

(Visited 1 571 times, 1 visits today)


Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij