Umieszczony przez 08:55 Ojcowie pustyni

Pierwsze przykazanie

Abba Makary powiedział: „Jeżeli wzgarda stała się dla ciebie jak pochwała, ubóstwo jak bogactwo, a niedostatek jak obfitość, nie umrzesz. Bo niemożliwe, żeby ten, kto szczerze wierzy i pobożnie pracuje nad sobą, uległ nieczystym namiętnościom albo ułudzie szatańskiej”.

Abba Makary powiedział: „Jeżeli wzgarda stała się dla ciebie jak pochwała, ubóstwo jak bogactwo, a niedostatek jak obfitość, nie umrzesz. Bo niemożliwe, żeby ten, kto szczerze wierzy i pobożnie pracuje nad sobą, uległ nieczystym namiętnościom albo ułudzie szatańskiej” / Apoftegmaty Ojców Pustyni, tom 1

Szymon Hiżycki OSB (ur. w 1980 r.) studiował teologię oraz filologię klasyczną; odbył specjalistyczne studia z zakresu starożytnego monastycyzmu w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Jest miłośnikiem literatury klasycznej i Ojców Kościoła. W klasztorze pełnił funkcję opiekuna ministrantów, duszpasterza akademickiego, bibliotekarza i rektora studiów. Do momentu wyboru na urząd opacki był także mistrzem nowicjatu tynieckiego. Wykłada w Kolegium Teologiczno-Filozoficznym oo. Dominikanów. Autor książki na temat ośmiu duchów zła Pomiędzy grzechem a myślą oraz o praktyce modlitwy nieustannej Modlitwa Jezusowa. Bardzo krótkie wprowadzenie.

(Visited 175 times, 1 visits today)


Za pomocą newslettera chcemy się kontaktować, aby przesyłać teksty, nowości wydawnicze i ogłoszenia, które dotyczą naszego podwórka. Planujemy codzienną wysyłkę takiego newslettera.

Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z naszego portalu CSPB możesz skorzystać z propozycji zapisania się do systemu Feedburner, za pomocą którego, codziennie między godziną 20:00 a 23:00 otrzymasz e-maila z listą linków najnowszych wpisów, które ukazały się w danym dniu... Zapisz się do powiadomień
Zamknij