Umieszczony przez 08:26 Ojcowie pustyni

Święte miejsca

Mówił także, pragnąc umocnić braci: „Kiedyś przyszła tu matka z opętanym synkiem, i synek mówił do niej: «Wstań, staruszko, chodźmy stąd». Ona na to: «Nie mam siły» – a chłopiec: «To ja cię poniosę». I zdumiałem się nad złością szatana, który tak bardzo chciał ich stąd usunąć”.

Mówił także, pragnąc umocnić braci: „Kiedyś przyszła tu matka z opętanym synkiem, i synek mówił do niej: «Wstań, staruszko, chodźmy stąd». Ona na to: «Nie mam siły» – a chłopiec: «To ja cię poniosę». I zdumiałem się nad złością szatana, który tak bardzo chciał ich stąd usunąć” / Apoftegmaty Ojców Pustyni, tom 1

Fragment książki Zrozumieć Ojców Pustyni. Wprowadzenie do lektury apoftegmatów


Szymon Hiżycki OSB (ur. w 1980 r.) studiował teologię oraz filologię klasyczną; odbył specjalistyczne studia z zakresu starożytnego monastycyzmu w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Jest miłośnikiem literatury klasycznej i Ojców Kościoła. W klasztorze pełnił funkcję opiekuna ministrantów, duszpasterza akademickiego, bibliotekarza i rektora studiów. Do momentu wyboru na urząd opacki był także mistrzem nowicjatu tynieckiego. Wykłada w Kolegium Teologiczno-Filozoficznym oo. Dominikanów. Autor książki na temat ośmiu duchów zła Pomiędzy grzechem a myślą oraz o praktyce modlitwy nieustannej Modlitwa Jezusowa. Bardzo krótkie wprowadzenie.

(Visited 318 times, 1 visits today)


Za pomocą newslettera chcemy się kontaktować, aby przesyłać teksty, nowości wydawnicze i ogłoszenia, które dotyczą naszego podwórka. Planujemy codzienną wysyłkę takiego newslettera.

Czytający i słuchający naszych materiałów, zarówno dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, jak i na kanale YouTube lub innych platformach podcastowych, mogą zastanawiać się w jaki sposób można nas wesprzeć… Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij