Umieszczony przez 10:55 Duchowość monastyczna

Wycisz się i posłuchaj… Darmowy e-book ojca Włodzimierza Zatorskiego OSB

Niech treści, które publikujemy, będą uchyleniem furtki do zrozumienia myśli i duchowości, którą prezentował na licznych rekolekcjach i konferencjach ojciec Zatorski.

Z okazji jubileuszu 30-lecia założenia wydawnictwa udostępniamy wybór tekstów ojca Włodzimierza Zatorskiego (z trzech publikacji: „Droga człowieka”, „Droga duchowa” i „Droga w zawierzeniu”) w formie darmowego e-booka. Niech treści, które publikujemy, będą uchyleniem furtki do zrozumienia myśli i duchowości, którą prezentował na licznych rekolekcjach i konferencjach ojciec Zatorski. Jest to również forma podziękowania za trud włożony przez ojca Włodzimierza przy tworzeniu fundamentów wydawnictwa, dzięki czemu możemy dzielić się od 30 lat tekstami z tradycji i duchowości monastycznej.


Pobierz darmowego e-booka Wycisz się i posłuchaj… ojca Włodzimierza Zatorskiego OSB / Skorzystaj z innych darmowych e-booków

Włodzimierz Zatorski OSB – urodził się w Czechowicach-Dziedzicach. Do klasztoru wstąpił w roku 1980 po ukończeniu fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pierwsze śluby złożył w 1981 r., święcenia kapłańskie przyjął w 1987 r. Założyciel i do roku 2007 dyrektor wydawnictwa Tyniec. W latach 2005–2009 przeor klasztoru, od roku 2002 prefekt oblatów świeckich przy opactwie. Autor książek o tematyce duchowej, między innymi: “Przebaczenie”, “Otworzyć serce”, “Dar sumienia”, “Milczeć, aby usłyszeć”, “Droga człowieka”, “Osiem duchów zła”, “Po owocach poznacie”. Od kwietnia 2009 do kwietnia 2010 przebywał w pustelni na Mazurach oraz w klasztorze benedyktyńskim Dormitio w Jerozolimie. Od 2010 do 2013 był mistrzem nowicjatu w Tyńcu. W latach 2013-2015 podprzeor. Pełnił funkcję asystenta Fundacji Opcja Benedykta. Zmarł 28 grudnia 2020 r.


Fot. Robert Krawczyk

(Visited 2 014 times, 1 visits today)


Jeżeli chcesz być na bieżąco z materiałami, które publikujemy i udostępniamy, proponujemy zapisanie się na codzienny newsletter.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij