Umieszczony przez 10:55 Duchowość monastyczna

Wycisz się i posłuchaj… Darmowy e-book ojca Włodzimierza Zatorskiego OSB

Niech treści, które publikujemy, będą uchyleniem furtki do zrozumienia myśli i duchowości, którą prezentował na licznych rekolekcjach i konferencjach ojciec Zatorski.

Z okazji jubileuszu 30-lecia założenia wydawnictwa udostępniamy wybór tekstów ojca Włodzimierza Zatorskiego (z trzech publikacji: „Droga człowieka”, „Droga duchowa” i „Droga w zawierzeniu”) w formie darmowego e-booka. Niech treści, które publikujemy, będą uchyleniem furtki do zrozumienia myśli i duchowości, którą prezentował na licznych rekolekcjach i konferencjach ojciec Zatorski. Jest to również forma podziękowania za trud włożony przez ojca Włodzimierza przy tworzeniu fundamentów wydawnictwa, dzięki czemu możemy dzielić się od 30 lat tekstami z tradycji i duchowości monastycznej.


Pobierz darmowego e-booka Wycisz się i posłuchaj… ojca Włodzimierza Zatorskiego OSB / Skorzystaj z innych darmowych e-booków

Włodzimierz Zatorski OSB – urodził się w Czechowicach-Dziedzicach. Do klasztoru wstąpił w roku 1980 po ukończeniu fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pierwsze śluby złożył w 1981 r., święcenia kapłańskie przyjął w 1987 r. Założyciel i do roku 2007 dyrektor wydawnictwa Tyniec. W latach 2005–2009 przeor klasztoru, od roku 2002 prefekt oblatów świeckich przy opactwie. Autor książek o tematyce duchowej, między innymi: “Przebaczenie”, “Otworzyć serce”, “Dar sumienia”, “Milczeć, aby usłyszeć”, “Droga człowieka”, “Osiem duchów zła”, “Po owocach poznacie”. Od kwietnia 2009 do kwietnia 2010 przebywał w pustelni na Mazurach oraz w klasztorze benedyktyńskim Dormitio w Jerozolimie. Od 2010 do 2013 był mistrzem nowicjatu w Tyńcu. W latach 2013-2015 podprzeor. Pełnił funkcję asystenta Fundacji Opcja Benedykta. Zmarł 28 grudnia 2020 r.


Fot. Robert Krawczyk

(Visited 1 390 times, 1 visits today)


Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z naszego portalu CSPB możesz skorzystać z propozycji zapisania się do systemu Feedburner, za pomocą którego, codziennie między godziną 20:00 a 23:00 otrzymasz e-maila z listą linków najnowszych wpisów, które ukazały się w danym dniu... Zapisz się do powiadomień
Zamknij