Umieszczony przez 10:51 Medalik św. Benedykta

Poznaj wzory medalików św. Benedykta #10

Seria, którą rozpoczynamy, ma na celu zaprezentowanie różnych wzorów medali i medalików św. Benedykta, które były wybijane na przestrzeni XX i XXI wieku, a zgromadzone zostały przez ojca Pawła Sczanieckiego OSB, tynieckiego historyka.

Medalik św. Benedykta z napisem „Sanctus Benedictus” (Francja). Autor: Georges Saget OSB (1915-1993).


Zależy nam na tym, aby duchowość medalika św. Benedykta była jak najbardziej klarowna, zarówno od strony symboliki, jak i historii tej pobożności, która rozwijała się wraz z poszczególnymi klasztorami benedyktyńskimi.

Seria, którą rozpoczynamy, ma na celu zaprezentowanie różnych wzorów medali i medalików św. Benedykta, które były wybijane na przestrzeni XX i XXI wieku, a zgromadzone zostały przez ojca Pawła Sczanieckiego OSB, tynieckiego historyka. Te przedstawienia to również odpowiedź na zarzut, który formułują niektórzy czytelnicy, przekonani, że istnieje tylko jeden jedyny, prawdziwy wzór medalika św. Benedykta.

Dodatkowe informacje:

1. IHS czy PAX?
2. „Idź precz, szatanie…” O medaliku św. Benedykta
3. Medalik św. Benedykta: nowe, szersze spojrzenie
4. Medaliki św. Benedykta i publikacje

(Visited 215 times, 1 visits today)


Jeżeli chcesz być na bieżąco z materiałami, które publikujemy i udostępniamy, proponujemy zapisanie się na codzienny newsletter.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij