Umieszczony przez 11:28 Liturgia

Chcesz iść za Nim? To ufaj Mu zawsze

Doświadczenie osobiste Jego obecności jest ważniejsze niż regułki. Jeśli wierzysz regułkom, sprawdzaj, czy są prawdziwe. Ale uważaj, byś nie zatrzymał się tylko na nich samych. Spotkaj twego Mistrza!

XII Niedziela Zwykła
Za 12, 10-11; 13, 1; Ga 3,26–29; Łk 9,18–24

Kim dla ciebie jest w tej chwili Jezus Chrystus? Bogiem dalekim, nieosiągalnym? Nie słucha cię? Gniewasz się na Niego? Onieśmiela cię? Wstydzisz się czegoś przed Nim? Może czekasz na coś od Niego? Czy możesz Go nazwać swoim przyjacielem?

Zobacz, jaki masz z Nim kontakt. Jeśli już masz osobiste doświadczenie spotkania z Nim, nie wahaj się iść za Jego wskazówkami. W czymkolwiek. Wybieraj tak, jak On nauczał, a zachowasz swoje życie od przegranej.

Co znaczy: iść za Nim? Pamiętać o zasadach, jakich naucza: nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe, bądź uważny, roztropny, łagodny jak gołąb, przebiegły jak wąż.

Chcesz iść za Nim? To ufaj Mu zawsze. I bądź wierny. Nie odchodź od Jego wskazań ani nie trać kontaktu z Nim mimo trudności. Nawet wtedy albo szczególnie wtedy, gdy się potkniesz lub upadniesz. Mów do Niego własnymi słowami, z prostotą. Proś o wsparcie. Uważnie obserwuj, co się z tobą dzieje. Zauważaj Jego odpowiedzi.

Doświadczenie osobiste Jego obecności jest ważniejsze niż regułki. Jeśli wierzysz regułkom, sprawdzaj, czy są prawdziwe. Ale uważaj, byś nie zatrzymał się tylko na nich samych. Spotkaj twego Mistrza!


Fragment książki Słuchaj… Refleksje liturgiczne


Jan Paweł Konobrodzki OSB (1960 – 2016) – pochodził z Wołomina. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Ojca Św. Jana Pawła II w Lublinie w roku 1987. Pracował w parafii tynieckiej jako wikary, następnie w wydawnictwie Tyniec. Przez wiele lat opiekował się starszymi i chorymi współbraćmi w klasztorze. Ukończył Podyplomowe Studium Retoryki na UJ/PAT. Autor publikacji: Słuchaj… Refleksje liturgicznePustynne szlaki. Wyjście w nieznanePustynne szlaki. Serce pustyni.


Fot. Krzysztof Torbus

(Visited 1 794 times, 1 visits today)


Jeżeli chcesz być na bieżąco z materiałami, które publikujemy i udostępniamy, proponujemy zapisanie się na codzienny newsletter.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij