Umieszczony przez 11:55 Liturgia

Ciągle proś Boga o to, czego potrzebujesz. Nie ustawaj! Nie wątp!

Jeśli nie wierzysz do końca słowom Jezusa, to przypatrz się, gdzie niknie twoja wiara? Czemu twoje prośby są nieskuteczne? Co powoduje, że prosisz, a nie otrzymujesz?

XXIX Niedziela Zwykła
Wj 17,8–13; 2 Tm 3,14–4,2; Łk 18,1–8

Czy wierzysz, że opowieść o naprzykrzającej się wdowie to słowa samego Jezusa? To On wprost nakazuje swoim uczniom, by prosili swego Ojca, naprzykrzając Mu się. Ciągle proś Boga o to, czego potrzebujesz. Nie ustawaj! Nie wątp! Czy wątpisz w słowa Jezusa mówiącego, że: Bóg weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego (Łk 18,7)? Czy wątpisz, że: Bóg będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę (Łk 18,8).

Jeśli wierzysz, że żywe jest słowo Boże i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca (Hbr 4,12), to popatrz, pomyśl, komu chcesz pomóc? I proś od razu. Nie czekaj. Zacznij Mu się naprzykrzać.

Jeśli nie wierzysz do końca słowom Jezusa, to przypatrz się, gdzie niknie twoja wiara? Czemu twoje prośby są nieskuteczne? Co powoduje, że prosisz, a nie otrzymujesz?

Gdy Mojżeszowi drętwiały wyciągnięte do góry ręce, proszącego Pana o zwycięstwo wspomagali inni. Jeśli „drętwieje” twoje trwanie w prośbach do Boga, poproś innych o wsparcie. Oprzyj się na nich, ale to ty miej  stale wzniesione ręce, jak Mojżesz, to ty proś wsparty o innych. Nie wyręczaj się nimi. Nie mów: „Pomódl się za mnie”, tylko: „Módl się ze mną”. I ufaj, że Bóg prędko weźmie cię w obronę.

Naprzykrzał ci się ktoś kiedyś? Teraz ty się naprzykrzaj, ale Bogu.


Fragment książki Słuchaj… Refleksje liturgiczne


Jan Paweł Konobrodzki OSB (1960 – 2016) – pochodził z Wołomina. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Ojca Św. Jana Pawła II w Lublinie w roku 1987. Pracował w parafii tynieckiej jako wikary, następnie w wydawnictwie Tyniec. Przez wiele lat opiekował się starszymi i chorymi współbraćmi w klasztorze. Ukończył Podyplomowe Studium Retoryki na UJ/PAT. Autor publikacji: Słuchaj… Refleksje liturgicznePustynne szlaki. Wyjście w nieznanePustynne szlaki. Serce pustyni.


Fot. Krzysztof Torbus

(Visited 868 times, 1 visits today)


Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij