Umieszczony przez 15:12 Liturgia

Co jest naszym skarbem?

W połowie wakacji zastanówmy się, czy nauka Chrystusa o wyborze wartości sprawdziła się i sprawdza w naszym życiu? Co jest naszym skarbem, któremu podporządkowujemy nasze bycie i działanie?

Jezus opowiedział tłumom taką przypowieść: «Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę. Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją» (Mt 13, 44-46)

Przypowieści o skarbie i o perle odnoszą się do jednego zagadnienia. Jaka winna być zasadnicza postawa życiowa? Co jest najważniejsze? Właśnie! Być jak ten , kto sprzedaje wszystko co ma, by nabyć skarb czy też perłę. Jeśli tak, to wiadomo, czego się można po takim człowieku spodziewać. Jeśli jest wierny i konsekwentny w swojej postawie, to przedstawia sobą z pewnością materiał na świętego. W przeciwny razie – na przeszkodzie będą mu stały rozmaite przygodne skarby, które na chwilkę nasycą, ale wreszcie okażą swoją zwodniczość. W połowie wakacji zastanówmy się, czy nauka Chrystusa o wyborze wartości sprawdziła się i sprawdza w naszym życiu? Co jest naszym skarbem, któremu podporządkowujemy nasze bycie i działanie?


Fragment książki Radość ewangeliczna


Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Fot. Krzysztof Torbus

(Visited 412 times, 1 visits today)


Jeśli zainteresował Cię nasz materiał, mamy dla Ciebie propozycję! Możesz otrzymywać raz w tygodniu, w sobotę o 19:00, e-mail z najnowszymi artykułami z portalu cspb.pl. Wystarczy, że zapiszesz się do naszych powiadomień poniżej...

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!

Zamknij