Umieszczony przez 11:43 Liturgia

Jezus Chrystus jest naprawdę królem całego wszechświata

Królem wszechświata jest Bóg, który jest samą miłością. Masz do Niego dostęp w każdej chwili. Nie jesteś samotny. On jest także wszechmocny. Jeśli przeżywasz jakieś problemy, to nie mów Bogu, jak są one wielkie, tylko powiedz problemom, jak silnego masz Boga.

XXXIV Niedziela Zwykła
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
2 Sm 5,1–3; Kol 1,12–20; Łk 23,35–43

Jezus Chrystus jest naprawdę królem całego wszechświata. Przez Niego wszystko zostało stworzone. Jest wszechmocny. Przepiękny tekst o Jezusie jest w Liście do Kolosan św. Pawła. Bóg Ojciec chciał wszystko, co na ziemi i w niebiosach, pojednać ze sobą, wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża. Stało się tak, by na ziemi założyć – jak mawiał Chrystus – Królestwo Boże.

O tym królestwie, które przyszedł założyć na ziemi, powiedział: Istotnie przyszło do was Królestwo Boże (Łk 11,20). Królestwo Boże jest w was (Łk 17,20). W nas, to jest w naszej izdebce, tam spotykamy Chrystusa, Jego Ojca i Ducha Świętego. W tej przestrzeni rozgrywa się nasze przemienianie, zbawianie. Tu doświadczamy błogości i niepokoju budzącego tęsknotę za Nim. Święty Jan, najmłodszy uczeń Pana, mówi tak: Kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg w nim, bo Bóg jest miłością (1 J 4,16).

Królem wszechświata jest Bóg, który jest samą miłością. Masz do Niego dostęp w każdej chwili. Nie jesteś samotny. On jest także wszechmocny. Jeśli przeżywasz jakieś problemy, to nie mów Bogu, jak są one wielkie, tylko powiedz problemom, jak silnego masz Boga.


Fragment książki Słuchaj… Refleksje liturgiczne


Jan Paweł Konobrodzki OSB (1960 – 2016) – pochodził z Wołomina. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Ojca Św. Jana Pawła II w Lublinie w roku 1987. Pracował w parafii tynieckiej jako wikary, następnie w wydawnictwie Tyniec. Przez wiele lat opiekował się starszymi i chorymi współbraćmi w klasztorze. Ukończył Podyplomowe Studium Retoryki na UJ/PAT. Autor publikacji: Słuchaj… Refleksje liturgicznePustynne szlaki. Wyjście w nieznanePustynne szlaki. Serce pustyni.


Fot. Krzysztof Torbus

(Visited 980 times, 1 visits today)


Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij