Umieszczony przez 11:08 Liturgia

Po owocach poznają ludzie, kto niesie pokój…

Jeśli Bóg cię wybrał do głoszenia Jego Dobrej Nowiny, to życzę ci wielkiego pokoju w tobie, zawierzenia, jakie ma sam Chrystus, mistycznej z Nim miłości i radości życia!

XIV Niedziela Zwykła
Iz 66,10–14c; Ga 6,14–18; Łk 10,1–12.17–20

Pokój temu domowi (Łk 10,5) – te słowa Chrystusa otwierają wszelkie drzwi, jeśli ów pokój masz naprawdę w sobie. Po owocach poznają ludzie, kto niesie pokój, a kto skłania się ku pieniądzom. Jezus nakazuje swoim uczniom nie pokładać nadziei w bogactwach, kiedy wyruszają w drogę głosić Jego Dobrą Nowinę o wybawieniu człowieka ku radości życia! Pieniądze przysłaniają tę radość. Nadto mają iść obuci tylko w jedną parę sandałów. I głosić pokornie – mają być jak owce między wilkami. Nie mogą załatwiać przy tym swoich spraw prywatnych (nikogo w drodze nie pozdrawiajcie – Łk 10,4). Najważniejsze jest, by mieli pokój w sobie i pamiętali, że Bóg nigdy ich nie opuści (Wasze imiona są zapisane w Niebie – Łk 10,20). Ludzie mogą ich nie przyjąć pod swój dach, nie przyjąć ich pokoju ani Dobrej Nowiny, która głosi, że Bóg wyzwala człowieka od tego, co przemija. Więź wiary i miłości z Jezusem jest najważniejsza. O resztę niech się nie martwią. „Najpierw wy idźcie, po dwóch, niosąc pokój, potem Ja przyjdę. Poznają was po tym, jak odnosicie się do siebie”.

Jeśli Bóg cię wybrał do głoszenia Jego Dobrej Nowiny, to życzę ci wielkiego pokoju w tobie, zawierzenia, jakie ma sam Chrystus, mistycznej z Nim miłości i radości życia! Nie musisz nosić, jak św. Paweł, blizn na ciele – znamion przynależności do Chrystusa. Do zwierzątek, typu węże, żmije i skorpiony, raczej miej zdrowy dystans i rozsądek. Naprawdę trzeba ogromnej wiary, żebyś pokąsany przez nie, śmiał się do rozpuku.


Fragment książki Słuchaj… Refleksje liturgiczne


Jan Paweł Konobrodzki OSB (1960 – 2016) – pochodził z Wołomina. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Ojca Św. Jana Pawła II w Lublinie w roku 1987. Pracował w parafii tynieckiej jako wikary, następnie w wydawnictwie Tyniec. Przez wiele lat opiekował się starszymi i chorymi współbraćmi w klasztorze. Ukończył Podyplomowe Studium Retoryki na UJ/PAT. Autor publikacji: Słuchaj… Refleksje liturgicznePustynne szlaki. Wyjście w nieznanePustynne szlaki. Serce pustyni.


Fot. Krzysztof Torbus

(Visited 560 times, 1 visits today)


Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij