Umieszczony przez 10:17 Liturgia

Trudności się spiętrzyły, a ty chcesz odejść od podjętej decyzji?

Jeśli przyłożyłeś rękę do pługa, tym bardziej Jemu ufaj. Sam daleko nie zajdziesz. Z Nim jest możliwe pokonanie każdej niemożliwości.

XIII Niedziela Zwykła
1 Krl 19,16b.19–21; Ga 5,1.13–18; Łk 9,51–62

Jeśli zdecydowałeś się wybrać dla siebie to, co ważne, bądź wierny temu wyborowi. Kto przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do Królestwa Bożego (Łk 9,62). Dokonałeś złego wyboru? Kiedy się o tym dowiedziałeś? Trudności się spiętrzyły, a ty chcesz odejść od podjętej decyzji? Chrystus pokonał największe trudności. Odniósł nad nimi pełne zwycięstwo. Daje ci do zrozumienia, że wszystko jest możliwe. Próbowałeś? Jest możliwe tylko z Nim. On siebie nazywa Królestwem Bożym. Jeśli przyłożyłeś rękę do pługa, tym bardziej Jemu ufaj. Sam daleko nie zajdziesz. Z Nim jest możliwe pokonanie każdej niemożliwości.

Chrystus wyswobodził nas ku wolności. Od różnych zniewoleń: siedzenie godzinami w Internecie dla rozrywki, hazardu, wewnętrznego pozbywania się wiernej Miłości na wszelkie sposoby. Miłością ożywieni służcie sobie nawzajem (Ga 5,13). Kochasz siebie? Czego jeszcze nie lubisz w sobie? To nas denerwuje u innych, co w nas jest nieuporządkowane. Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego (Mk 12,28). Próbujesz pokochać wszystko w sobie? Spróbuj. Nadajesz się do Jego Królestwa.

Nawet na węzeł gordyjski jest sposób.


Fragment książki Słuchaj… Refleksje liturgiczne


Jan Paweł Konobrodzki OSB (1960 – 2016) – pochodził z Wołomina. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Ojca Św. Jana Pawła II w Lublinie w roku 1987. Pracował w parafii tynieckiej jako wikary, następnie w wydawnictwie Tyniec. Przez wiele lat opiekował się starszymi i chorymi współbraćmi w klasztorze. Ukończył Podyplomowe Studium Retoryki na UJ/PAT. Autor publikacji: Słuchaj… Refleksje liturgicznePustynne szlaki. Wyjście w nieznanePustynne szlaki. Serce pustyni.


Fot. Krzysztof Torbus

(Visited 2 167 times, 1 visits today)


Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij