Umieszczony przez 11:12 Liturgia

Twoje życie rozgrywa się tu i teraz, w tej chwili…

Gdzie twój skarb? Jeszcze trochę w kufereczku? Czy już zdecydowałeś się wychodzić ze strefy swego komfortu – jak Abraham – z twoim największym Skarbem?

XIX Niedziela Zwykła
Mdr 18,6–9; Hbr 11,1–2.8–19; Łk 12,32–48

Jezus pragnie, byśmy żyli tu i teraz, czyli byli świadomi chwili obecnej. Czuwali. Tkwienie w przeszłości pociąga za sobą powrót do tego, co było. Gdyby zaś tę [ojczyznę] wspominali, z której wyszli, znaleźliby sposobność powrotu do niej (Hbr 11,15). Zapomnij o przeszłości. Zajmij się chwilą obecną. Gdzie jest twój skarb? Tam też jest twoje serce. Co jest twoim skarbem?

Zobacz, co zamierza Chrystus wobec tych, co czuwają, czyli są świadomi chwili. Zaprawdę, powiadam wam: przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc, będzie im usługiwał (Łk 12,37). Jak odmienny jest nasz Pan. To On chce nam usługiwać. O każdej porze dnia i nocy. Tylko bądź świadomy Jego obecności, czyli czuwaj, bądź świadomy chwili. Twoje życie rozgrywa się tu i teraz, w tej chwili. Przeszłość już była, przyszłości jeszcze nie ma. Możesz wpływać na swoje życie, będąc świadomym chwili, w której On chce ci służyć. Z Nim możesz wędrować jak Abraham, idąc w nieznane. On ci podpowie, co masz robić w danej chwili. Tylko zaufaj Mu, a On sam będzie działał. Oto przesłanie dzisiejszej Ewangelii.

Gdzie twój skarb? Jeszcze trochę w kufereczku? Czy już zdecydowałeś się wychodzić ze strefy swego komfortu – jak Abraham – z twoim największym Skarbem?


Fragment książki Słuchaj… Refleksje liturgiczne


Jan Paweł Konobrodzki OSB (1960 – 2016) – pochodził z Wołomina. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Ojca Św. Jana Pawła II w Lublinie w roku 1987. Pracował w parafii tynieckiej jako wikary, następnie w wydawnictwie Tyniec. Przez wiele lat opiekował się starszymi i chorymi współbraćmi w klasztorze. Ukończył Podyplomowe Studium Retoryki na UJ/PAT. Autor publikacji: Słuchaj… Refleksje liturgicznePustynne szlaki. Wyjście w nieznanePustynne szlaki. Serce pustyni.


Fot. Krzysztof Torbus

(Visited 1 385 times, 1 visits today)


Chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, informacjami dotyczącymi projektu "Filokalia" oraz nowościami wydawniczymi? Jeśli tak, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziesz formularze do zapisu na nasze newslettery.

Czytelnicy i słuchacze naszych materiałów dostępnych w księgarni internetowej, na stronie cspb.pl, kanale YouTube oraz innych platformach podcastowych mogą być zainteresowani, w jaki sposób mogą nas wesprzeć. Od jakiegoś czasu istnieje społeczność darczyńców, którzy aktywnie i regularnie wspierają nasze działania.

To jest tylko pewna propozycja, możliwość wsparcia — jeżeli uważasz, że to, co robimy, jest wartościowe i chcesz dołączyć do darczyńców, od teraz masz taką możliwość. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!


Zamknij