Umieszczony przez 11:26 Liturgia

Zaskoczę cię

Czuwajcie! Bądźcie gotowi! Na co gotowi? Na spotkanie przychodzącego Pana. Czy to będzie jednorazowe spotkanie? Nas takie nie interesuje. Jeśli mam Go spotkać, to lepiej teraz, już dziś. Zanim się zacznie dziać coś okropnego. Teraz jest On mi potrzebny do rozwiązywania moich problemów.

Czuwajcie! Bądźcie gotowi! Na co gotowi? Na spotkanie przychodzącego Pana. Czy to będzie jednorazowe spotkanie? Nas takie nie interesuje. Jeśli mam Go spotkać, to lepiej teraz, już dziś. Zanim się zacznie dziać coś okropnego. Teraz jest On mi potrzebny do rozwiązywania moich problemów. Moim problemom mówię, jak silnego mam Boga. Moja czujność jest potrzebna, by zobaczyć rozwiązania, wszelkie natchnienia od Niego w sprawach, o które proszę lub w których biorę udział.

„Idźmy z radością na spotkanie Pana”. Na spotkanie, nie na sąd. Postępujmy w światłości Pańskiej, póki mamy światło. To znaczy, rozwiązujmy nasze sprawy według Jego wskazań. Książę pokoju uczy nas chodzić Jego drogami. Znamy Jego pouczenia z Ewangelii, owszem. Natomiast wezwanie „czuwajcie” znaczy „miejcie oczy otwarte na chwilę obecną”, teraz rozgrywa się twoje życie. On stale przychodzi, by być z wami w domu, przy stole w kuchni, gdzie omawiacie rodzinne sprawy, gdzie tworzycie dom.

Sprawiaj, by On był stale obecny przy stole, przy posiłkach, rozmowach, także kłótniach prowadzących do wzajemnego zrozumienia. Wezwał nas do radości życia!

Jeśli czegoś od Niego oczekujesz, to uważaj – On i tak cię zaskoczy!


Ostatnia homilia ojca Jana Pawła z dnia 27 listopada 2016 r / 1. Niedziela Adwentu /. W tym dniu ojciec Jan Paweł Konobrodzki OSB odszedł do Domu Pana. Poniżej udostępniamy nagranie audio.

Jan Paweł Konobrodzki OSB – urodził się w 1960 r. w Warszawie. Po maturze wstąpił do opactwa tynieckiego. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk papieża Jana Pawła II w Lublinie w roku 1987. Pracował długo w parafii tynieckiej jako wikary i brał udział w wielu projektach wydawnictwa Tyniec. Ukończył Podyplomowe Studium Retoryki na UJ/PAT. W ostatnim czasie posługiwał jako duszpasterz w Podgórkach Tynieckich oraz pomagał w opiece nad starszymi i chorymi braćmi w klasztorze. Przez wiele osób był ceniony jako rekolekcjonista i spowiednik: często zapraszany do wygłaszania rekolekcji poza murami klasztoru, regularnie prowadził spotkania i warsztaty również dla gości opactwa tynieckiego. Jego przesłanie docierało do setek użytkowników portalu duchowości benedyktyńskiej, gdzie pojawiały się jego konferencje i komentarze, jak również do tych, którzy znaleźli w nim kierownika duchowego i oddanego przyjaciela. Autor publikacji: Słuchaj… Refleksje liturgicznePustynne szlaki. Wyjście w nieznanePustynne szlaki. Serce pustyni. Zmarł 27 listopada 2016 r.


Fot. Jacek Sędkiewicz

(Visited 1 370 times, 1 visits today)


Za pomocą newslettera chcemy się kontaktować, aby przesyłać teksty, nowości wydawnicze i ogłoszenia, które dotyczą naszego podwórka. Planujemy codzienną wysyłkę takiego newslettera.

Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z naszego portalu CSPB możesz skorzystać z propozycji zapisania się do systemu Feedburner, za pomocą którego, codziennie między godziną 20:00 a 23:00 otrzymasz e-maila z listą linków najnowszych wpisów, które ukazały się w danym dniu... Zapisz się do powiadomień
Zamknij